Budućnost protiv Metalurga za četvrtu titulu

Skopski tim je priredio iznenađenje i savladao Podravku, koja je bila prva u ligaškom dijelu, sa 28:26 (13:10), u prvom polufinalu fajnl-fora u Tivtu

Rukometašice Budućnosti, Foto: Veselin Belojević
18.05.2013. 18:49h

Pomalo neočekivano, rukometašice Budućnosti će protiv makedonskog Metalurga braniti titulu u Regionalnoj ligi - izabranice Dragana Adžića savladale su večeras lako i ubjedljivo savladale Lokomotivu iz Zagreba 32:15 (17:11), u prvom polufinalu fajnl-fora u Tivtu.

Lokomotiva se držala do 5:5, nakon toga je crnogorski šampion dominirao na terenu...

Metalurg je priredio iznenađenje i savladao Podravku, koja je bila prva u ligaškom dijelu, sa 28:26 (13:10).

Ovaj meč je bio znatno interesantniji. Podravka je prva postigla gol, onda je uslojedila serija Metalurga za 6:1, da bi drugi gol Hrvatice postigle tek u 13. minutu. U prvom poluvremenu je bilo i 10:4 za Makedonke, a Podravka je do odmora uspjela da prepolovi taj zaostatak.

U 41. minutu je bilo 16:16, ali je Metalurg ponovo pobjegao na 20:16, a onda na 23:17, a najveću razliku tim iz Skoplja imao je kod 28:21...

Finale je sjutra u istoj dvorani od 19 časova, dva sata ranije igra se meč za treće mjesto.

Budućnost je do sada osvajala tri titule, i to posljednje, dok je prvu osvojila Podravka.

Budućnost – Lokomotiva 32:15 (17:11)

Tivat – Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 800. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Budućnost 2 (1), Lokomotiva 2 (2). Isključenja: Budućnost 8 minuta.

Budućnost: Voltering (21 odbrana), Vukčević (šest odbrana), Miljanić 4 (1), Trifunović 3, Mendi, Živković 3, Bulatović 3, Božović, Gjogrijevska 3, Ježić 3, Cvijić 5, Mehmedović 3, Knežević 5.

Lokomotiva: Razum (dvije odbrane), Bukovina (četiri odbrane), Smiljanić 1, Božović 2 (2), Oštarjaš 6, Krsnik 1, Marković, Kožnjak 2, Lisjak, Janković 1, Bušić, Milić 2, Poljak.

Podravka – Metalurg 26:28 (10:13)

Tivat – Dvorana: „Župa“. Gledalaca: 186. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Crna Gora). Sedmerci: Podravka 4 (3), Metalurg 5 (3). Isključenja: Podravka 4, Metalurg 8 minuta.

Podravka: Žderić, Jelčić (17 odbrana i dva sedmerca), A. Čović 2, Kiridžić 1, Ž. Čović 3 (2), Pongrac, Šon 2, Gaće 5, Damnjanović 6 (1), Milovanović-Litre 4, Vidak, Maljak, Tatari, Horvat 3.

Metalurg: Serafimovska, Jalomiteanu (15 odbrana), Mečevska 1, Grozdanovska 6, Gjorgijeva 4, Bajramovska 6 (3), Despodovska, Jovanovska, Mladenovska 4, Nikolić, Nikolovska 1, Bašić 3, Sazdovska, Ristovska, Mitrova 3.