Troa i Lorijen u polufinalu Kupa Francuske

Troa je večeras na svom terenu ubjedljivo savladao Nansi sa 3:0, dok je Lorijen bio bolji od Sent Etjena 2:1

16.04.2013. 21:18h

Troa i Lorijen prvi su polufinalisti Kupa Francuske.

Troa je na svom terenu ubjedljivo savladao Nansi sa 3:0, u duelu dvije ekipe koje sa grčevito bore za opstanak u francuskoj Prvoj ligi, pa je plasmanom u polufinale Troa, na neki način, spasao sezonu.

Troa je poveo preko Žeremija Brešea u 52. minutu, prednost je udvostručio Žilijen Fosurije u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Fabijen Kamus u 81. minutu.

Lorijen je u gostima savladao Sent Etjen sa 2:1. Junak velikog uspjeha gostiju bio je Žeremi Alijadijer koji je u trećem minutu sudijske nadoknade postigao pobjedonosni pogodak.

Prethodno, Lorijen je poveo u 44. minutu preko Maksima Bartelma, ali je pola sata kasnije izjednačo Pjer-Emerik Aubamejang.

Sjutra se sastaju Lans - Bordo i Evijan - Pari Sen Žermen.