Lejkersi preuzeli osmo mjesto

"Jezeraši" su sada osmi tim na Zapadu, trenutno su u plej-ofu sa istim brojem pobjeda, ali i porazom više od Jute. "Džezeri" do kraja regularnog dijela imaju tri meča, Lejkersi jedan više

Kobi Brajant, Foto: Beta/AP
10.04.2013. 09:00h

Zahvaljujući pobjedi protiv Nju Orleansa (104:96), te očekivanom porazu Jute od Oklahome, LA Lejkersi su došli do pozicije koju jure praktično od starta sezone.

"Jezeraši" su sada osmi tim na Zapadu, trenutno su u plej-ofu sa istim brojem pobjeda, ali i porazom manje od Jute. "Džezeri" do kraja regularnog dijela imaju tri meča, Lejkersi jedan više...

Blistao je Kobi Brajant koji je 23 od ukupno 30 poena dao u posljednjoj četvrtini.

"Ako cijeli tim igra dobro, mogu i da pogodim. Ako igramo slabo, ovakav učinak i nije realan", pohvalio je i saigrače Brajant.

Pau Gasol je učestvovao sa 22 koša i 11 skokova, Dvajt Hauard je upisao 19 pogodaka, dok je dvocifren učinak imao i Entoan Džejmison (13).

Oklahoma nije ništa prepustila slučaju u Solt Lejku i trijumfom nad Jutom (90:80) nastavila jurnjavu za San Antonijom ("mamuze" imaju pobjedu i utakmicu više) u borbi za prvo mjesto na Zapadu.

Rasel Vestbruk je sa 25 poena bio najbolji kod "gromova", a četiri pogotka manje (uz 12 uhvaćenih lopti) imao je Kevin Djurent.

Minesota je izgubila u Ouklendu od Golden Stejta (105:89) i taj poraz može da se poveže sa slabom partijom Nikole Pekovića. Crnogorski centar je za 25 minuta na terenu postigao svega pet koševa, a imao je i sedam skokova.

Indijana - Klivlend 99:94 (Hil 27 p - Irving 29 p)

Bruklin - Filadelfija 104:83 (Lopes 29 p, 11 sk - Jang 18 p)

Njujork - Vašington 120:99 (Entoni 36 p - Vol 33 p)

Majami - Milvoki 94:83 (Džejms 28 p - Dženings 30 p)

Čikago - Toronto 98:101 (Batler 28 p - Derouzen 20 p)

Memfis - Šarlot 94:75 (Konli 20 p - Voker 19 p)

Hjuston - Finiks 101:98 (Harden 33 p - Skola 28 p)

Juta - Oklahoma 80:90 (Vilijams 19 p - Vestbruk 25 p)

LA Lejkers - Nju Orleans 104:96 (Brajant 30 p - Gordon 22 p)

Golden Stejt - Minesota 105:89 (Tompson 30 p - Badinger 17 p, Peković 5 p, 7 sk)