Nikola Ivanović, Foto: Savo Prelević
26.01.2013. 22:26h

Budućnost Voli se mučila protiv Krke tokom većeg dijela meča, ali je na kraju imala razloga za slavlje.

Upisala je dva nova boda i ostala u trci za završni turnir ABA lige.

Osjetio se u igri “plavih” umor, kao i činjenica da je nekoliko igrača rovito, a posebno je to bilo vidljivo na startu meča.

Međutim, kako je vrijeme odmicalo hvatali su ritam, napravili preokret i na kraju upisali 11. pobjedu ove sezone.

Najefikasniji u domaćem timu bili su, sa po 15 poena, Nikola Ivanović (dvojke 7-4, trojke 2-2) i Vladimir Mihailović, a dvocifren je bio i Džerald Li (10 koševa, osam skokova).

Čedomir Vitkovac nije bio raspoložen za igru, prve poene dao je u 31. minutu, ali je pogodio trojku kojom je stavljena tačka na meč minut i 23 sekunde prije kraja.

Jaka Klobučar (18) i Uroš Lučić (15, sedam uhvaćenih lopti) su bili najbolji u redovima tima iz Novog Mesta.

Start meča obilježila je nervoza u igri Podgoričana, koji su prve poene iz igre dali pet minuta i 30 sekundi prije kraja prve dionice, kada je pogodio Marko Popović za vođstvo od 5:4.

Nakon toga Krka je zaigrala bolje, stigla je do 11:5, što je bio znak za Radonjića da zatraži minut odmora.

Međutim, to nije dalo rezultata, Klobučar je bio raspoložen za igru.

U prvih 10 minuta dao je isto toliko poena, pa je bio najzaslužniji za plus osam (12:20).

Kada je na startu druge četvrtine Domen Lorbek pogodio za dvocifrenu prednosti (12:22), činilo se da Budućnost Voli ulazi u velike probleme.

Međutim, ulaskom Strahinje Miloševića i Mihailovića, domaćin je podigao nivo igre, napravio seriju 14:3 i stigao do preokreta (26:25).

Lučić je nakratko prekinuo seriju Podgoričana, koji su do odlaska na odmor uspjeli da povećaju prednost na osam poena (39:31).

Početak drugog poluvremena pripao je crnogorskog šampionu, koji je u dva navrata imao 12 poena viška (43:31, 45:33) i već tada se mogao naslutiti pobjednika.

Ipak, igrači Krke se nisu predavali i do kraja treće četvrtine uspjeli su da prepolove minus (53:47).

U odlučujućih deset minuta, Podgoričani su čuvali prednost, a gosti iz Slovenije prijetili da mogu do preokreta.

Prilazili su na minus četiri, što je najavljivalo uzbudljiv finiš, ali je sve dileme oko konačnog pobjednika trojkom otklonio iskusni Vitkovac...