110 pregleda3 komentar(a)
Marko Popović, Foto: Abaliga
20.12.2012. 19:12h

Cedevita je i drugi put ove sezone bila prevelik zalogaj za košarkaše Budućnost Volija.

“Plavi” su tri četvrtine parirali favorizovanom hrvatskom vicešampionu, a onda im se igra potpuno raspala.

Takav poklon je ekipa Aleksandra Petrovića objeručke prihvatila i stigla do devetog trijumfa ove sezone.

Sa druge strane, Podgoričani su upisali sedmi poraz.

Zagrepčane su do trijumfa predvodili Brejsi Rajt sa 24 i Predrag Šuput sa 23 poena (devet skokova).

U redovima crnogorskog šampiona najbolji utisak ostavio je Džerald Li, koji je meč okončao sa 23 koša.

Do sredine prve četvrtine malobrojna publika u “Domu sportova” je gledala igru koš za koš, a onda je Cedevita dodala gas, napravila seriju 8:0 i povela 15:8.

Bio je to znak za Radonjića da zatraži minut odmora.

Međutim, to nije dalo rezultata, Šuput je pogađao iz svih pozicija i na isteku 9. minuta poentirao je za 22:14.

Da se domaćin ne odlijepi, potrudio se Marko Popović.

Vezao je dvije trojke, što je bio početak serije gostiju od 11:0 i vođstvo 25:22 u 12. minutu.

Domaćin je uspio da se trgne, ponovo povede (31:29), ali je uslijedila nova serija Podgoričana, ovog puta 8:0 za plus šest (37:31).

Miro Bilan je sa šest vezanih poena vratio svoj tim u igru, a u posljednjim sekundama prvog poluvremena Nikola Ivanović je pogodio trojkom za plus tri gostiju (40:37) pred pauzu od 15 minuta.

Zašto “plavi” nisu imali ubjedljiviju prednost na poluvremenu, “kriv” je šut za tri poena Cedevite.

Domaći igrači su u prvih 20 minuta iza linije 6,75 metara šutirali 83 odsto (6-5).

Treća dionica nije donijela previše uzbuđenja. Igra koš za koš do samog finiša, kada su Vitkovac i Di Bost trojkom omogućili Budućnost Voliju da pred posljednjih deset minuta stekne prednost od četiri poena (58:54).

Kada se očekivalo da gosti nastave u istom ritmu, došlo je do velikog pada, igra im se prosto raspala, posebno u odbrani.

Za šest i po minuta Cedevita je napravila seriju 18:4, stigla do dvocifrene prednosti (72:62), nakon čega je uslijedila rutinska završnica.