Belgija surovo kaznila "orlove", pobjeda Hrvatske u Skoplju

Tri gola u mreži Srbije (3:0) na kraju možda i nisu realan pokazatelj snaga na terenu, ali "đavoli" su dali do znanja da znaju kako da kazne sve greške protivnika...

27 komentar(a)
Belgija, Foto: Reuters
12.10.2012. 21:48h

Belgija je na Marakani pokazala zašto je u grupi A za mnoge najveći favorit da ode na Mundijal.

Srbija je kod 0:0 imala tri zicera (Tošić, Tadić, Biševac), onda je primila gol (Benteke) i tu se praktično raspala koncepcija - počeli su zvižduci, navijači su radili sve ono što je Mihajlović "zaprijetio" da ne smiju i Belgijanci su kasnije preko De Brujna i Miraljasa (iz ofsajda) čak i upisali ubjedljiv trijumf.

"I ovo je fudbal. U prvom poluvremenu smo imali pet stopostotnih šansi i nismo dali gol. Belgija je velika ekipa, iz prve naše greške smo kažnjeni, a drugi gol dali su iz kontre. Ovaj poraz od 3:0 je težak, jer nije bio taj odnos snaga na terenu", rekao je Mihajlović.

Istovremeno, u Skoplju je viđena velika bitka Makedonije i Hrvatske.

Na kraju, "vatreni" su konačno osvojili tri boda u međusobnim okršajima i najavili veliku borbu sa Belgijom za prvo mjesto.

Makedonci su bolje krenuli, poveli golom Ibraimija, a preokret su režirali Ćorluka i Rakitić.

"Šteta što nismo postigli još koji gol u finišu", nadmeno je nakon meča izjavio hrvatski selektor Igor Štimac.

Njemačka se poigravala sa Irskom u Dablinu (6:1), Španija je deklasirala Bjelorusiju (4:0), dok se Italija mučila u Jermeniji - "azuri" su pobijedili sa 3:1 (Pirlo, De Rosi, Osvaldo), iako je domaćin sve do 64. minuta branio bod...

Rusija je pobjedom nad Portugalom nastavila sjajan niz (sva tri trijumfa), a jedini gol na meču dao je Aleksandar Keržakov već u 6. minutu.

GRUPA A: Makedonija - Hrvatska 1:2, Srbija - Belgija 0:3, Vels - Škotska 2:1.

GRUPA B: Češka - Malta 3:1, Jermenija - Italija 1:2, Bugarska - Danska 1:1.

GRUPA C: Farska Ostrva - Švedska 1:2, Kazahstan - Austrija 0:0, Republika Irska - Njemačka 1:6.

GRUPA D: Turska - Rumunija 0:1, Estonija - Mađarska 0:1, Holandija - Andora 3:0.

GRUPA E: Albanija - Island 1:2, Švajcarska - Norveška 1:1, Slovenija - Kipar 2:1.

GRUPA F: Rusija - Portugal 1:0, Luksemburg - Izrael 0:6.

GRUPA G: Lihtenštajn - Litvanija 0:2, Slovačka - Letonija 2:1, Grčka - BiH 0:0.

GRUPA H: Moldavija - Ukrajina 0:0, Engleska - San Marino 5:0.

GRUPA I: Finska - Gruzija 1:1, Bjelorusija - Španija 0:4.