San Antonio se poigravao sa Jutom

Juta, Foto: Beta/AP
03.05.2012. 08:03h

Juta je imala samo dva igrača sa dvocifrenim učinkom. Da stvar bude još gora, ta dvojica - Al Džeferson i Džoš Hauard ubacila su po tačno 10 poena.

Sa takvim izdanjem, Džezeri su, jednostavno, morali da prežive katastrofu - San Antonio je u Teksasu slavio sa 114:83 i poveo 2:0 u seriji.

"Ponižavajuće", procijedio je kroz zube Džeferson nakon drugog najtežeg poraza kluba iz Solt Lejk Sitija u plej-ofu.

Sparsi su imali sedam igrača sa dvocifrenim brojem koševa, a prednjačili su Toni Parker (18), Kouhi Leonard (17) i čuveni Tim Dankan (12 pogodaka, 13 skokova).

Orlando je u prvoj utakmici iznenadio Indijanu, ali se pokazalo da tim Stena van Gandija ne može da igra dobro u kontinuitetu bez Dvajta Hauarda.

To se najbolje vidjelo u prvoj utakmici na Floridi, koju su Pejsersi dobili sa čak 97:74 i preokrenuli na 2:1.

"Prvi meč nas je razbudio. Pokazao nam je šta Orlando može i vidjeli smo da moramo baš da se potrudimo ako hoćemo da stignemo do naredne runde", istakao je Deni Grendžer, koji je bio najbolji u pobjedičkom timu sa 26 poena i devet uhvaćenih lopti.

Memfis je u prvom meču protiv LA Klipersa imao plus 27 nepunih 10 minuta prije kraja, ali je dozvolio rivalu da napravi gotovo nestvaran preokret. Scenario se nije ponovio - Grizliji su sačuvali prednost i slavili 105:98.

"Nisam mogao da spavam nakon tog poraza. Sada ćemo moći da odmorimo i da se spremimo za dvije utakmice u Los Anđelesu", rekao je O Džej Mejo, koji je polovinu od svojih 20 koševa ubacio u posljednjoj četvrtini.

Rezultati:

Memfis - LA Klipers 105:98 Gej 21 p, Mejo 20 p - Pol 29 p, Grifin 22 p

San Antonio - Juta 114:83 Parker 18 p, Leonard 17 p, Dankan 12 p, 13 sk - Džeferson 10 p, Hauard 10 p

Orlando - Indijana 74:97 Dejvis 22 p - Grendžer 26 p, Hibert 18 p, 10 sk