Remi Arsenala i Čelzija, Njukasl čuva četvrto mjesto

Arsenal i Čelzi igrali su danas neriješeno bez golova, u derbiju 35. kola Premijer lige.

Arsenal - Čelzi, Foto: Beta AP
21.04.2012. 18:59h

Gostima je trebala pobjeda kako bi se uključili u borbu za treće mjesto koje direknto vodi u Ligu šampiona.

Najbolju šansu na meču domaćin je imao pred kraj prvog poluvremena. Robin van Persi je izveo slobodan udarac, a Košćelni, koji je bio u duelu sa Salomonom Kaluom, slučajno zahvatio loptu i pogodio prečku Čehovog gola.

U drugom poluvremenu Čelzi je svoju priliku vrijebao iz kontri, a šansu za Arsenal propustio je Van Persi u 82. minuta kada je izašao sam ispred protivničkog golmana i bio neprecizan.

Njukasl je na svom terenu pobijedio Stouk Siti sa 3:0 i učvrstio se na četvrtom mjestu na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sljedeće sezone.

Junak šeste uzastopne pobjede "svraka" sa sjevera Engleske bio je Joan Kabaj, koji je postigao dva pogotka.

Blekburn je protiv Norič Sitija (2:0) osvojio veoma važne bodove u borbi za opstanak.

Fulam je kod kuće sa 2:1 pobijedio Vigan, koji sada strijepi za status premijerligaša, dok su Aston Vila i Sanderlend remizirali bez golova.

U posljednjoj utakmici dana, Kvins Park Rendžers je savladao Totenhem, zahvaljujući golu Adela Tarabta u 24. minutu. Isti igrač je u 78. minutu zaradio crveni karton.

Ekipa Totenhema u zavrssnici utakmice nije uspjela da iskoristi brojčanu prednost, pa je na kraju doživela peti poraz u posljednjih devet utakmica.