Ćupić pobjednik juniorskog Kupa Evrope

On je danas u finalnom meču kategorije do 90 kilograma savladao Italijana Andreu Fuska.

62 pregleda0 komentar(a)
Lazar Ćupić, Foto: Privatna arhiva
20.05.2018. 13:52h

Crnogorski džudista Lazar Ćupić pobjednik je juniorskog Kupa Evrope u La Korunji.

Na put do finala eliminisao je Španca Giorgija Kahidzea, Italijana Đanluku Judićelija i u polufinala Rusa Eldara Alahverdijeva.

“Za mene je ovo veliki uspjeh. Sve četiri borbe sam dobio iponom. Finale je za mene bilo dosta važno jer sam za takmičara imao prvog nosioca kojeg sam vrlo brzo savladao i osvojio zlato”, rekao je Ćupić, koji je bio jedini crnogorski predstavnik u La Korunji.

On je kazao da mu osvojeni bodovi znače za Svjetsku rang listu i povoljniji žrijeb na evropskom prvenstvu.

Na Kupu u Španiji učestvovalo je 333 takmičara iz 24 zemlje iz Evrope, Azije, Afrike i Južne Amerike.