Memfis bolji i od Dalasa, sjajni Rondo

Nikola Peković solidan u porazu Minesote od Nju Orleansa, Nikola Vučević odlukom trenera nije igrao protiv Orlanda

Rondo, Foto: REUTERS
08.04.2012. 09:21h

Da pobjeda nad Majamijem nije bila slučajna, košarkaši Memfisa pokazali su u "Fedeks forumu“ protiv Dalasa.

Tako su Rudi Gej i društvo za nepuna 24 sata savladali oba prošlosezonska finalista i postali prvi tim još od sezone 2003/2004. godine.

Tada je Indijana slavila protiv San Antonija i Nju Džersija.

"Odigrali smo dobru utakmicu. Uspjeli smo da agresivnom igrom već u prvoj četvrtini steknemo značajnu prednost, koju smo sačuvali do kraja meča. I košarkaši Dalasa su nam loših šutom pomogli u tome, ali čestitam mojim igračima na velikom trijumfu“, rekao je Lionel Holins, trener Memfisa.

Prva četvrtina je odredila dalji tok meča, jer je domaći sastav stekao 19 poena prednosti (29-10).

U prvih 12 minuta igrači Dalas su imali katastrofalan šut 15-2, pa je to razlog velikog minusa.

Istini za volju, u trećoj četvrtini Maveriksi su prišli na minus jedan, ali dalje od toga nisu mogli.

Gej je meč završio sa 25 poena, Zek Rendolf je upisao 15 uz 11 skokova, Gilbert Arenas 14, a Majkl Konli 12.

Dirk Novicki je ubacio 17 koševa za Dalas, dok je Šon Merion ostvario dabl-dabl učinak (12 poena, 11 uhvaćenih lopti).

Finiks je pred svojim navijačima savladao Los Anđeles Lejkerse, koji su bili lišeni usluga povrijeđenog Kobija Brajanta.

Prva zvijezda "jezerdžija“ je propustila prvi meč od aprila 2010. godine, odnosno nije bila na terenu nakon 138 duela.

Čak sedam igrača Sansa imali je dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Šenon Braun (24) i Majkl Red (23).

Pau Gasol je dao 30 poena (13 skokova), a Endrju Bajnum sedam manje (18 uhvaćenih lopti).

Boston je lako izašao na kraj sa Indijanom, a meč je riješio na startu druige četvrtine kada je napravio seriju 12:0.

Ovo je 12. uzastopna utakmicu u kojoj Seltiksi nisu primili 100 poena, dok su Pejsersi izjednačili najslabije prvo poluvrijeme u ovoj sezoni, pošto su dali 33 poena za 24 minuta igre.

Pol Pirs je dao 24 poena, Rej Alen 19, a Kevin Garnet 15. Međutim, duel je obilježio plej Rešon Rondo, koji je imao 12 asistencija.

To je 16. put zaredom da je imao 10 ili više uspješnih dodavanja, što se nije desilo još od 1992. godine.

Tada je legenda Jute Džon Stokton imao seriju od 29 mečeva u kojima je bilježio dvocifren broj asistencija.

Minesota je poražena od Nju Orleansa, a reprezentativac Crne Gore Nikola Peković na terenu je proveo skoro 26 minuta, a dao je 11 poena uz šest skokova.

"Vukovi“ u aprilu nisu pobijedili već 21 uzastopnu utakmicu i taj niz traje još od 2009. godine.

Sa druge strane, Nikola Vučević odlukom trenera nije bio na terenu u porazu Filadelfije pred svojim navijačima protiv Orlanda.