Đoković odbranio titulu u Melburnu!

Finalni susret je prvi ove dvojice asova na Otvorenom prvenstvu Australije

29.01.2012. 15:05h

U najdužem finalu u istoriji grend slem turnira Novak Đoković je pobijedio Rafaela Nadala 3:2 (5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5) i osvojio treći trofej u Melburnu, drugi uzastopno.

To je Đokoviću peti Grend slem turnir u karijeri, a osim u Melburnu po jednom je osvajao Vimbldon i US Open.

Đokoviću i Nadalu ovo je bio 30. međusobni susret na ATP turu, a sada je skor 16:14 za Španca.

Tok meča:

1. set:

Nakon sat i 20 minuta, španski teniser Rafael Nadal je poveo sa 1:0 u setovima.

U najgorem momentu, Nadal je drugi put u provom setu oduzeo servis Novaku i servirao za vođstvo od 1:0.

2. set

Da li će na Đokovića uticati izgubljen 1. set, bilo je pitanje.

Uprkos inicijativi "prvog reketa" svijeta, Nadal i dalje ostaje u igri i osvaja poene.

Dva gema Đokovića zaredom.

Set za Đokovića, izjednačenje - 1:1!

Nadal je duplom servis greškom završio set...

3. set

Đoković vodi 2:1!

Treći set je trajao 45 minuta, a u posljednjem gemu Nadal na svoj servis nije osvojio nijedan poen!

Odnos vinera je 11:2 u korist srpskog tenisera.

4. set

Nadal je izjednačio na 2:2 zahvaljujući greškama Đokovića u taj-brejku.

Prvi je Španac napravio mini brejk, ali je Đoković uzvratio istom mjerom i poveo 4:3. Ponovo mini brejk Rafe za 5:4.

Kod ovog rezultata Novak je propustio veliku šansu, a onda je Nadal riješio set.

5. set

0 - 1

Prvi gem osvaja Nadal na svoj servis.

1 - 1

Samo jedan poen u ovom gemu prepustio je Đoković Nadalu.

1 - 2

Nadal Đokoviću nije prepustio nijedan poen.

2 - 2

Nakon pet sati igre, Đoković izjednačava rezultat.

2 - 3

Nadal nastavlja sa sigurnim gemovima na svoj servis.

2 - 4

Nadal osvaja možda odlučujući gem u petom setu.

3 - 4

Đoković vraća brejk.

4 - 4

Izjednačenje. Čini se da Đoković ima manje problema.

4 - 5

Nadal osvaja jako bitan gem, iako je Đoković imao brejk loptu.

5 - 5

Đoković prilično siguran na svoj servis, samo jedan poen izgubljen.

6 - 5

Đoković koristi brejk šansu i servira za meč!

7 - 5

Novak Đoković je najbolji teniser na svijetu! Iskoristio je prvu meč loptu i osvojio Melburn.