Didije Defago najbrži u Bormiju

Defago je do prve pobjede ove sezone, ukupno četvrte u Svjetskom kupu, došao u vremenu dva minuta, sekundu i 81 stotinku.

71 pregleda0 komentar(a)
Defago, Foto: Reuters
29.12.2011. 14:13h

Švajcarac Didije Defago pobjednik je trećeg spusta sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas u italijanskom Bormiju. Defago je do prve pobjede ove sezone, ukupno četvrte u Svjetskom kupu, došao u vremenu dva minuta, sekundu i 81 stotinku. On je nakon skoro tri godine pobijedio u Svjetskom kupu. Njegov sunarodnik Patrink Keng bio je drugi sa 29 stotinki zaostatka, dok je treći bio Austrijanac Klaus Krol sa 42 stotinke slabijim vremenom od pobjednika. Na četvrtom mjestu završio je Kanađanin Erik Gaj, peti je bio Amerikanac Bode Miler, a šesti Norvežanin Aksel Lund Svindal. Švajcarac Didije Kuš nastup je završio kao osmi, dok je Slovenac Andrej Šporn osvojio 13. mjesto. Miler je vodeći u plasmanu spusta sa 174 bodoa. Krol je drugi sa 165, dok četiri boda manje ima trećeplasirani Kuš.