Deksija prejaka za Budućnost Voli

Trojkom Kartera u 23. minutu, domaći sastav je otišao na plus 12 (40:28) i povratka za goste više nije bilo.

55 pregleda0 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: BORIS PEJOVIĆ
29.11.2011. 21:15h

Budućnost Voli je potpuno razočarala protiv Deksije Mons. U meču koji je mogao mnogo toga da riješi što se tiče plasmana u drugi krug, izabranici Dejana Radonjića su odigrali najgore ove sezone i poraz nije mogao da se izbjegne.

Podataka da su za dva poena šutirali 44 odsto (36-16), za tri 16 odsto (18-3), da su imali svega četiri asistencije, šest ukradenih i čak 16 izgubljenih lopti najbolji je pokazatelj onoga što su prikazali u “Mons areni”.

I ekipni indeks uspješnosti Deksije Mons (69) i Budućnost Volija (39) najbolje pokazuje šta se dešavalo na terenu.

Samo jedna dvocifren igrač - Nikola Vučević (18 poena, šest skokova, dvije ukradene lopte) bio je premalo da bi se nadigravalo sa razigranim Belgijanacima.

Do sredine prve četvrtine Podgoričani su pronalazili put do koša domaćina, kontrolisali su dešavanja na terenu, ali su onda neočekivano stali.

Ahmad Nivins i Voren Karter su sa po šest poena bili najzaslužniji za prednosti Deksije nakon prve četvrtine (16:13).

U uvodnim minutama drugog kvartala Budućnost Voli je prijetila domaćinu, prilazila je na poena zaostatka (18:17, 20:19), ali kako se bližio finiš prvog dijela, Deksija je preuzimala konce igre u svoje ruke.

Rezultat toga je i devet poen viška na odmoru (33:24). Već tada je bilo jasno da će crnogorski šampion teško do trijumfa.

Od tog trenutka prednost je rasla, a u 32. minutu iznosila je maksimalnih 19 poena prednosti (53:34).

Tek nakon toga Podgoričani su se probudili, minut i 15 sekundi prije kraja prišli su na minus osam (61:53) i imali su šansu da završnicu učine zanimljivom.

Međutim, dozvolili su da Sebastijan Belini pogodi trojku za zvukom sirene za 64:53 istavi tačku na meč.