Šarlroa šokirala Efes u Turskoj

Panatinaikos, Foto: FONET/EPA
26.10.2011. 22:31h

Efes je napravio sjajan tim tokom ljeta sa ciljem da pokuša da se domogne evropske krune, jer se završni turnir igra u Istanbulu maja naredne godine.

Svu moć turski vicešampion je pokazao u „Pioniru“ protiv Partizana, ali su izabranici Ufuka Saridže sinoć neprijatno izenadili svoje navijače.

Poraženi su od Šarlroe u meču u kome su stalno jurili prednost rivala.

Trojkama Kaleba Grina i Dejmona Maleta, gosti su stigli do 76:70, dva i po minuta prije kraja.

Međutim, tada su ušli u seriju grešaka, a domaćin je to iskoristio i košem Ersana Iljasove izjednačio (76:76).

Džastin Hamilton je pogodio za novo vođstvo Šarlroe (78:76), a nakon što je Saša Vujačić promašio trojku, isti igrač je pet sekundi prije kraja sa dva slobodna bacanja potvrdio pobjedu svog tima. Terens Kinsi je trojkom u posljednjoj sekundi samo ublažio poraz.

Gosti su pogodili 12 trojki od čega Grin (18 poena) i Malet (14) sedam. Kod Efesa, Iljasova je dao 21 koš, a imao je šest skokova, dok je Vujačić upisao 12 poena i šest skokova.

Kaha laboral je ostvarila još jednu pobjedu. Nakon trijumfa u Istanbulu, ekipa Duška Ivanovića je pred svojim navijačima bila bolja od Kantua.

Italijani nisu imali odgovor za sjajnog Mirzu Teletovića, koji je postigao 22 koša od čega osam uzastopnih sredinom posljednje četvrtine, kada je domaćin slomio otpor rivala.

Pored Teletovića, istakao se i naš reprezentativac Milko Bjelica (15 poena). Kod gostiju najbolji su bili bivši članovi Budućnosti Vladimir Micov (14) i Marko Šćekić (13).

U kumovskom okršaju Željko Obradović je prema očekivanjima bio uspješniji od Vladimira Androića. Panatinaikos je pitanje pobjednika protiv Zagreba riješio u prvom poluvremenu uz 13 poena Romaina Sata, po 12 Stiva Smita i Nika Kalatesa, odnosno 10 Majka Batista. U redovima „mrava“ najbolji je bio krilni centar Šon Mej (23 koša).

Ekipa CSKA je, takođe, do poluvremena riješila sve dileme u meču sa Brose basketom. Centralna figura meča bio je centar „armejaca“ Nenad Krstić, koji je ubacio 19 poena uz šut iz igre 9-9 i bacanja 1-1. Podršku je imao u Andreju Voronceviču (13 koševa) i Andreju Kirilenku (12). Kod Njemaca istakali su se Tibor Pleis (17) i Džulius Dženkins (15).

Grupa A: Kaha laboral - Kantu 81:69 (26:27, 18:17, 17:15, 20:10). Danas: Olimpijakos - Fenerbahče (20.45), Nansi - Bilbao (20.45).

Grupa B: CSKA Moskva - Brose basket 94:74 (24:14, 23:16, 24:22, 23:22), Zagreb – Panatinaikos 62:81 (14:24, 8:21, 11:16, 29:20), Unikaha - Žalgiris 85:78 (22:19, 8:20, 19:13, 18:15, 18:11).

Grupa C: Efes Anadolu - Šarlroa 79:80 (15:24, 17:14, 24:22, 23:20). Danas: Real - Emporio Armani (20.45), Makabi - Partizan (21).

Grupa D (danas): Galatasaraj - Uniks (19), Montepaski - Olimpija (20), Barselona - Prokom (20.45).