Skols se oprostio golom (video)

Skols je tokom 17 godina bavljenja profesionalim fudbalom nosio samo dres “crvenih đavola”, a od 1994. odigrao 676 utakmica u svim takmičenjima.

06.08.2011. 11:35h

Pol Skols je i zvanično u penziji – legenda Mančester junajteda oprostio se od aktivnog igranja fudbala na meču protiv Njujork Kosmosa, koji je njegov tim dobio sa 6:0.

“Drago mi je da je sve gotovo”, kazao je nakon meča 36-godišnji Skols.

Na “Old Trafordu” je bilo prisutno 76 hiljada gledalaca, koji su došli da još jednom pozdrave jednog od najboljih igrača u istoriji kluba. Skols je, čak, uspio da se oprosti golom, i to vodećim za Mančester u 9. minutu, kada je postigao sjajan gol sa oko 20 metara

„Nadam se da sam postigao i neke nezaboravne golove“, dodao je Skols, koji je uz ovacije napustio teren deset minuta prije kraja utakmice.

Pored Skolsa, u strijelce su se na njegovom oproštaju upisali i Runi, sa penala, u 28. minutu, Anderson u 51, Velbek osam minuta kasnije i Mame Biram Dijuf u 69. i 74. minutu.

Oproštaj Skolsa uveličali brojni fudbaleri, među kojima su bili i Pele i Erik Kantona, koji je vodio tim Njujork Kosmosa protiv svog bivšeg kluba.

Za reprezentaciju Engeske je odigrao 66 mečeva i postigao 14 golova.