Australija savladana na peterce, sa Amerikancima u četvrtfinalu

Ovom pobjedom Crna Gora je osvojila drugo mjesto u grupi B, pa će sjutra u četvrtfinalu (16 časova) igrati protiv SAD-a, trećeplasirane u grupi A.

Vaterpolo, Foto: Luka Zeković
23.06.2011. 15:38h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je danas Australiju boljim izvođenjem peteraca 4:1, nakon što je regularni dio meča završen bez pobjednika 4:4 (2:1, 1:1, 0:1, 1:1).

Precizni prilikom izvođenja peteraca bili su redom Aleksandar Radović, Mlađan Janović, Damjan Danilović i Antonio Petrović, dok je za Australiju jedino pogodio Houden. Denis Šefik je odbranio peterce Mileru i Meitlendu, i tako umnogome doprinio konačnoj pobjedi četi Petra Porobića.

Meč je, inače, bio neizvjestan od početka do kraja. Crna Gora je povela golom Radovića, izjednačio je Houden, a prednost Crnoj Gori vratio je Mlađan Janović, dvije sekunde prije kraja prve četvrtine.

Golom Radovića na tri minuta i 28 sekundi prije kraja druge četvrtine, “ajkule” su prvi put imale dva gola prednosti (3:1). Australija je do poluvremena smanjila zaostatak (Rouč), a onda je u trećoj četvrtini izjednačila golom Beirda.

Mlađan Janović je postigao gol za 4:3, početkom posljednje četvrtine, ali je Janger, dva minuta i 25 sekundi prije kraja ponovo poravnao. Do kraja regularnog dijela meča nije bilo golova…

Generalni sekretar Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore nakon meča je imao velikih primjedbi na račun suđenja američkog arbitra Majkla Goldenberga.

Crna Gora - Australija 4:4 (2:1, 1:1, 0:1, 1:1) – petercima 4:1

Firenca - Bazen „Paolo Kosoli”. Gledalaca: 100. Sudije: Goldenberg (SAD) i Ni Ši Vei (Kina). Igrač više: Crna Gora 6 (1), Australija 6 (1). Peterci: Crna Gora 6 (6), Australija 3 (1).

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan, Radović 2, Danilović, Vukčević, Tičić, M. Janović 2, Drašković, Klikovac, Da. Brguljan, Petrović, Jokić, Šefik.

Australija: Kvilivan, Kembel, Klilend, Beird 1, Meitlend, Martin, Koteril, Mekgregor, Janger 1, Vuds, Houden 1, Miler, Roač 1.