Oklahoma u gostima bolja od Majamija

Okhaloma je iz igre šutirala sbega 40 odsto, ali je i to bilo dovoljno za 5. uzastopnu pobjedu. Na drugoj strani Majami je nakon poluvremena imao procenat uspješnosti šuta od svega 29 odsto!

Majami - Oklahoma, Foto: REUTERS
17.03.2011. 07:07h

Oklahoma je imala jedno od najgorih šuterskih večeri u sezoni, ali odbrana koju je igrala "udavila" je Majami. Kevin Djurent je postigao 29 poena uz šut iz igre 21-12, Rasel Vestbruk je dodao 18, ali i je odbrana ta koja je presudila u meču protiv tima kojeg predvodi "velika trojka".

"Naša odbrana bila je toliko dobra koliko je uopšte to moguće - rekao je trener Oklahome Skot Bruks.

Njegov tim iz igre je šutirao sbega 40 odsto, ali je i to bilo dovoljno za 5. uzastopnu pobjedu. Na drugoj strani Hitsi su ostali na 38 odsto uspješnosti šuta iz igre, od čega svega 29 odsto nakon poluvremena! Kris Boš i Dvejn Vejd su ubacili po 21 koš, Lebron Džejms dva poena manje, ali njihov tim prekinuo je seriju od tri trijumfa. U dva posljednja meča Majami je prosječno postizao 114 koševa, a sada je stao na skoro 30 manje (85).

Susret je definitivno prelomljen tri i po minuta prije kraja, kada je Ibaka faulirao Vejda, a sudije se nisu oglasile. To je toliko razljutilo Vejda da je dobio tehničku grešku, a odmah potom identično je prošao i trener Majamija Erik Spoelstra. Gosti su otišli na 11 razlike...

Orlando je poslije produžetka bio bolji od Milvokija, uz sjajan učinak Dvajta Hauarda, koji je uknjižio 31 poen i 22 skoka. Ipak, trener "magičnih" Sten van Gandi bio je veoma ljut nakon utakmice.

"Sve što smo radili bilo je pogrešno. Još jednom smo imali 19 grešaka, nismo mogli da pogodimo slobodno bacanje, nismo mogli da ih zaustavimo. Ali, na kraju smo dobili", istakao je Van Gandi.

Slično razmišlja i Hauard:

“Jedino je važno da smo trijumfovali. Jesmo li zadovoljni načinom kako smo došli do pobjede? Ne, ali ipak smo dobili", istakao je najbolji igrač utakmice.

Orlando je promašio čak 15 od 35 bacanja, a upravo Hauard je čak 11 puta bio neprecizan. Imao je 24 pokušaja, čime je izjednačio sopstveni rekord.

Minesota je poražena u Solt Lejk Sitiju, Kevin Lav je ubilježio još jedan "dabl-dabl", ali je zanimljivo da je do poluvremena imao samo dva skoka. Crnogorski reprezentativac Nikola Peković je na parketu proveo 5,16 minuta i nije se upisao u strijelce. Promašio je tri šuta iz igre, imao po jedan skok i izgubljenu loptu, te tri lične greške.

Rezultati: Atlanta - Denver 87:102 (Pačulija 19 p, 10 sk - Ilario 20 p), Detroit - Toronto 107:93 (Hamilton 24 p, Monro 21 p, 10 sk, 5 - as - Barnjani 20 p), Boston - Indijana 92:80 (Pirs 20 p, Krstić 11 p, 7 sk - Džordž 15 p, Grendžer 15 p, Mekroberts 14 p, 11 sk), Milvoki - Orlando 89:93 - produžetak (Dženings 23 p - Hauard 31 p, 22 sk), Majami - Oklahoma 85:96 (Boš 21 p, 11 sk, Vejd 21 p, Džejms 19 p - Djurent 29 p, 7 sk, - 6 as), Nju Orleans - Finiks 100:95 (Pol 26 p, Okafor 16 p, 11 sk - Dadli 25 p), Hjuston - Šarlot 94:78 (Martin 21 p, Peterson 12 p, 10 sk, Hejs, 9p, 17 sk - Augustin 22 p), Juta - Minesota 119:104 (Majls 40 p - Lav 22 p, 11 sk), Sakramento - Klivlend 93:97 ( Tornton 23 p, Dalamber 16 p, 10 sk, Kazins 11 p, 16 p - Sešns 20 p), Golden Stejt - Dalas 106:112 (Elis 26 p, 11 as - Novicki 34 p, 13 sk), LA Klipers - Filadelfija 94:104 (Foje 20 p, Džordan 16 p, 15 sk - Brend 19 p, 12 sk).