Crnogorski okršaj u borbi za fajnl-for

Izuzetno kvalitetna utakmica. OKK Beograd je bio na svom nivou, a mi smo odigrali u ovom trenutku, iznad naših mogućnosti - istakao je Milatović

01.03.2011. 20:34h

Ulicinj je imao razloga za slavlje. Savladao je OKK Beograd, a Zrinjski je izgubio kući od Levskog, što je izabranike Nikole Milatovića odvelo u baraž za plasman na završni turnir Balkanske lige.

Ulcinjani su sjajno odigrali prvo poluvrijeme, kada su stekli 12 poena prednosti (52:40). U nastavku je došlo do malog pada, što je OKK Beograd iskoristio da se vrati. Ali, kada je bilo najvažnije, Ulcinj je podigao ritam i mirno priveo meč kraju.

- Izuzetno kvalitetna utakmica. OKK Beograd je bio na svom nivou, a mi smo odigrali u ovom trenutku, iznad naših mogućnosti. Posebno dobri smo bili u prvom poluvremenu kada je napad bio tečan, dobar protok lopte, pa otuda i 52 poena koja smo dali. U nastavku je došlo do pada, jer smo uspjeli da uigramo samo tri-četiri akcije. Rival se na to prilagodio i u jednom terenutku zaprijetio, ali smo na kraju došli do trijumfa - istakao je Milatović.

Rival u baražu će, vjerovatno, biti Mornar.

- Mornar će u tim mečevima biti favorit, ali se nikada ne zna. Ono što je najbitnije da će jedan od crnogorskih timova biti na završnom turniru, kao prošle sezone Lovćen. To je dokaz da crnogorska liga nije slaba - jasan je Milatović.

Mornar je na pravi način završio ligaški dio takmičenja u Balkanskoj ligi, a da li će osvojiti prvo ili drugo mjesto u grupi biće poznato nakon današnje utakmice Balkan - Feni industri (17 sati). Barane na prvo mjesto vodi poraz gostiju.

Što se tiče meča u Rumuniji, domaći Mureš je bio ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini. Kako je vrijeme odmicalo, Mornar je pojačavao ritam i povećavao prednost iz minuta u minut. Koliko su gosti bili dominatni, pokazuje podatak da su imali 11 skokova više (40-29), bili su bolji u šutu za dva (62 - 46 odsto) i tri poena (42 - 29 odsto).

Najefikasniji je bio Ivan Jelenić sa 20 poena, 18 je dao Nemanja Radović (osam skokova), po 13 Nikola Ivanović (sedam uhvaćenih lopti, sedam asistencija) i Miroslav Damjanović, a dvocifren je bio i Mirza Sarajlija (12).

Ulcinj - OKK Beograd 87:79 (25:20, 27:20, 17:23, 18:16)

Ulcinj - Dvorana JU „Gimnazija”. Gledalaca: 600. Sudije: Tomov, Petelkov (Bugarska), Mivec (Makedonija).

Ulcinj: Latković 2, Đurišić 18, Tepavčević 9, Milošević 4, Radulović 17, Šibalić 2, Đurković 14, Jeftić 8, Klikovac, Mijović 13, Mihailović, Krstović.

OKK Beograd: Mitrović 14, Lučić 13, Dimitrijević, Milovanović, Knežević, Zeković 23, Vasić 2, Tanasković 3, Živković 10, Dunđerski 14, Maksimović.

Mureš - Mornar 81:102 (22:20, 23:32, 14:22, 22:28)

Targu Mureš - Gradska dvorana. Gledalaca: 1.500. Sudije: Zlatevski, Boškoski (Makedonija), Petrov (Bugarska).

Mureš: Dumitru 17, Pasku, Mladenović 34, Forte 4, Kapusan 5, Buciuman, Pora 2, Lapuste 2, Jakab 2, Luis 6, Koli 7, Halai 2.

Mornar: Pešić 5, Damjanović 13, Sarajlija 12, Radović 18, Miković 3, Ljujić 8, Jelenić 20, Gagić 4, Vujošević 6, Ivanović 13.