Milan dobio Sampdoriju, dva gola Pata

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Napoli - Inter (večeras) i Juventus - Roma (sjutra).

Pato, Foto: REUTERS
26.01.2011. 19:16h

Ekipa Milana prvi je polufinalista Kupa Italije. “Roso-neri” su sinoć protiv Sampdorije na “Marasiju” slavili sa 2:1, uz dva gola Alešanrea Pata u prvom poluvremenu. Pogodak Stefana Gubertija na početku nastavka bio je dovoljan domaćinu samo da ublaži poraz.

Debi u ekipi Milana upisali su Holanđani Urbi Emanuelson i Mark van Bomel, koji su prije nekoliko dana stigli iz Ajaksa, odnosno Bajerna.

Trener Milenaza Masimilijano Alegri izmiješao je tim, pa su Ibrahimović i nekadašnji igrač Sampdorije Kasano igrali samo posljednjih 10 minuta. Kasano je pri ulasku na teren pozdravio domaće navijače, koji su ga dočekali salvama zvižduka.

Milan će se u polufinalu sastati sa ekipom Palerma, koja je sinoć u četvrtfinalu eliminisala Parmu boljim izvođenjem penala.