Marina Raković do zlata pobjedom nad svjetskom prvakinjom

Karatistkinja Omladinca je do zlata došla pobjedama nad dviej prvorangirane karatistkinje na svjetskoj WKF rang listi

1190 pregleda0 komentar(a)
Marina Raković
19.05.2019. 17:37h

Karatistkinja podgoričkog Omladinca, Marina Raković, osvojila je zlatnu medalju na turniru Serije A u Istanbulu.

Do novog velikog uspjeha je najtrofejnija crnogorska karatistkinja došla pobjedom u finalu nad aktuelnom svjetskom prvakinjom Irinom Zaretskom iz Azerbedjdžana.

Raković je ubjedljivo u finalu kategorije do 68 kilograma slavila protiv Zeretske sa 4:2, nakon što je juče u polufinalu dobila prvorangiranu svjetsku karatistkinju, Elenu Kirići iz Švajcarske (4:0). KIrići je branila trofej u Istanbulu, a Zaretska je drugorangirana na listi Svjetske karate federacije (WKF).

Žrijeb u Istanbulu nije bio najklonjeN mARINI, koja je u četvretfinalu dobila i svjetsku prvakinju iz 2017. godine, Alisu Bušinger iz Austrije.

Raković je u Istanbulu do zlata slavila u šest teških borbi! Ona sada protiv Zaretske u međusobnom skoru vodi sa 2:1.