Četiri nova zlata za Crnu Goru

Naši sportisti imali uspješan treći dan na Igrama malih zemalja Evrope. Najviše medalja danas osvojili atletičari

2161 pregleda0 komentar(a)
Crnogorski džudisti na pobjedničkom postolju na Cetinju (Foto: Cok/Dejan Lopičić)
30.05.2019. 23:52h

Trećeg dana Igara malih zemalja Evrope, Crna Gora je osvojila je 10 medalja, od čega četiri zlatne, dvije u atletici, te po jednu u džudou i boćanju.

Zlato u atletici osvojili su Kristina Rakočević u bacanju kugle, sa hicem od 15,44 metra, te bacač diska Danijel Furtula (64,15 metara, njegov najbolji rezultat sezone). U bacanju kugle, Ivan Kukuličić (54,55) je bio četvrti.

Ljiljana Matović (5,98 metara) je osvojila bronzu u skoku udalj, a isto odličje je u skoku motkom osvojio Darko Pešić (4,4 metra), dok je Miloš Popović (4 metra) u istoj disciplini bio posljednji, peti.

U trci na 400 metara, Srđan Marić (49,83 sekunde) je zauzeo sedmo mjesto, dok Edin Erović (50,81) nije izborio finale.

Kristina Dubak se plasirala u sjutrašnje finale (16.30 sati) trka na 200 metara, sa vremenom 26,07 sekundi, dok to nije uspjela Sara Ratknić (27,16 sekundi). Na 200 metara, Luka Rakić(22,74) i Srđan Marić (odustao) nisu uspjeli da se plasiraju za sjutrašnje finale.

Boćar Petković dobio crnogorsko finale

Najtrofejniji crnogorski boćar, Miroslav Petković, osvojio je zlato u u disciplini lioneze, a u finalu je savladao našeg drugog takmičara, Tomislava Rankovića sa 13:5.

Petković je u polufinalu pobijedio Garija Baronea iz Luksemburga, dok je Ranković bio bolji od Đanija Brešana iz Monaka.

Zlatom su se okitili i crnogorski džudisti u ekipnoj konkurenciji, u sastavu Jusuf Nurković (do 66 kg), Nikola Gardašević (do 81) i Danilo Pantić (do 100). Oni su na Cetinju u finalu savladali Kipar. Prije toga, naša selekcija je u četvrtfinalu eliminisala Luksemburg, a u polufinalu Lihtenštajn.

Stonoteniseri Filip Radović i Filip Radulović su osvojili bronzu u dublu, a sjajnije odličje im je izmaklo nakon poraza u polufinalu od Monaka sa 3:0. U polufinale nije uspio da se plasira naš ženski par, Snežana Ćulafić i Ivona Petrić.

Medalje su stigle i iz streljaštva. U finalu discipline pištolj, u ženskoj konkurenciji, srebro je osvojila Jelena Pantović (230,7 u finalu), a bronzu Nevena Šaranović (211,3).

U istoj disciplini, Stanislav Bošković (131,3) je bio sedmi, a Nikola Šaranović(109,8) posljednji osmi. Ivo Stanišić (imao 19 pogodaka) zauzeo šesto mjesto u finalu discipline trap.

Medaljama će se sjutra okititi i teniseri.

Vladica Babić plasirala se u polufinale pobjedom nad Mari En Vekeler iz Luksemburga sa 6:2, 6:2, i tako je osigurala barem bronzanu medalju. Za plasman u finale igraće sjutra sa prvom nositeljkom, Serban Ralukom iz Kipra, koja je 206. igračica na svijetu.

U polufinalu će igrati i naš muški dubl Rezart Cungu - Mario Aleksić koji je, takođe, osigurao bronzanu medalju. Cungu i Aleksić su prvo savladali par iz Malte Ascijak - Sudžuka sa 6:2, 6:1, da bi meč četvrtfinala predao par iz Luksemburga zbog povrede. Za plasman u finale igraće protiv kiparskog para Menelaos - Elefterios.

U polufinalu će igrati ženski i miks dubl. Vladica Babić i Anja Drašković igraće protiv Kurmi - Đenoveze iz Malte, dok će u miks dublu Rezart Cungu i Vladica Babić igrati protiv Đenoveze - Petroula, takođe iz Malte.

Slabo u plivanju i odbojci na pijesku

Plivači su imali slab dan. Ljubica Bošković (28,52) i Jovana Kuljača (28,82) zauzele su dva posljednja mjesta u trci na 50 metara slobodno, Boško Radulović (24,49) je u istoj disciplini u muškoj konkurenciji bio deseti. U trci na 50 metara leđno, Jelena Kuljača (34,9) je bila posljednja, a Ado Gargović (28,81) pretposljednji.

U trci na 100 metara leđno, Aldemar Alikavazović (1:10,17) i Aleksa Radović (1:15,72) zauzeli su dva posljednja mjesta. Posljednja je bila i Ana Dragović (32,10) na 50 metara leptir, u istoj disciplini je Boško Radulović (25,79) podijelio sedmo mjesto.

Na 200 metara slobodno, Anđela Antunović (2:16,37) je bila posljednja, a posljednja dva mjesta u muškoj konkurenciji zauzeli su Nikola Šuka (2:02,32) i Vasilije Andrić(2:07,01).

Najzad, muška crnogorska štafeta 4x100 mješovito je diskvalifikovana u finalu. Naši parovi u muškoj i ženskoj konkurenciji u odbojci na pijesku su i dalje bez pobjede. Muški par Vladan Rudić - Vuk Medenica je u 4. kolu poražen od Luksemburžana Klota i Tunčeva sa 2:0 (21:12, 21:17), dok su naše dame, Katarina Ćaćić i Ivana Miljanić izgubile od Čeviron i Dvornižak sa Malte sa 2:0 (21:15, 21:12).

Nove pobjede u košarci i odbojci

Košarkaške i odbojkaške selekcije su upisale pobjede. Ženska košarkaška selekcija je u Baru savladala Maltu 86:40 (21:14, 20:11, 28:9, 17:6), i upisala treći trijumf nakon onih proitiv lslanda i Kipra.

Milena Lakšić je bila najefikasnija sa 17 poena, Jelena Vučetić je dodala 15, Dragana Živković 11, a Violeta Lazarević 10.

Dame sjutra (17.45) igraju protiv Luksemburga.

Muška reprezentacija je u „Topolici“ upisala drugi trijumf, savladala je Island sa 92:86 (25:18, 16:29, 31:19, 20:20).

Miloš Popović je bio ubjedljivo najbolji igrač u našoj reprezentaciji sa 36 poena, Nikola Pavlićević je dodao 22. Elvar Friđrikson je bio najbolji u selekciji Islanda sa 27.

Crna Gora sjutra igra sa Maltom, od 20 sati.

Naše odbojkašice su u Budvi upisale i treću pobjedu, savladale su San Marino 3:0 (25:19, 25:12, 25:19), i praktično osigurale jednu od medalja. Dijana Vuković (12 poena) i Jelena Cvijović (10) bile su najbolje u našoj selekciji. Crna Gora sjutra (11 sati) igra protiv Luksemburga.

Odbojkaši su, takođe, zabilježili treći trijumf, savladali su Kipar 3:1 (25:13, 18:25, 25:17, 25:23), i prvi su na tabeli. U ekipi Veljka Bašića najbolji poenteri bili su Božidar Ćuk (12) i Marko Vukašinović (11).

Sjutrašnji rival od 18 sati je San Marino.

Nakon tri dana takmičenja, Crna Gora ima sedam zlatnih, dvije srebrne i osam bronzanih medalja.