Ešli Barti je 27. svjetska broj jedan!

Barti je na početku godine bila 15. ali je sa tri vgelika turnira preuzela prvo mjesto na WTA listi

1049 pregleda0 komentar(a)
Ešli Barti, Foto: Tim Goode

Australijanka Ešli Barti od sjutra će biti prva u rejtingu teniserki. Barti je za preuzimanje vrha WTA liste trebala pobjeda u finalu turnira u Birmingemu, i uspjela je - sa 2:0 dobila je Njemicu Juliju Gerges (6:3, 7:5).

Gerges je imala set loptu u drugom setu, ali je 23-godišnja Barti uspjela da preokrene i meč dobije za nešto manje od sat i po. Bio je to i revanš za prošlogodišnji poraz na travi Birmingema u osmini finala, kada je Gerges slavila sa 2:0.

A Barti je 27. prva teniserka u open eri i prva Australijanka još od Ivon Gulagong, koja je 1976. godien tek dvije sedmice provela na prvom mjestu.

Barti je godinu počela kao 15. na WTA listi, pobjedom u Majamiju prvi put je upala u top 10, a osvajanjem Rolan Garosa u top 5. Prvu šansu da preuzme vrh iskoristila je.