Vaterpolo klasik po provali oblaka: Srbija osvojila Svjetsku ligu i osigurala olimpijsku vizu

Srbija savladala Hrvatsku 12:11 u finalu na Tašmajdanu

9967 pregleda19 komentar(a)
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Betaphoto
23.06.2019. 18:13h

Vaterpolisti Srbije su 12. put u istoriji osvojili Svjetsku ligu, a ovog puta trofej u tom takmičenju znači i da su osigurali plasman na Olimpijske igre naredne godine.

"Delfini" su u funalu na beogradskom Tašmajdanu po provali oblaka savladali Hrvatsku 12:11, a junak je bio Filip Filipović koji je tri od ukupno četiri gola postigao u posljednja dva minuta.

Hrvati su vodili 4:1, Srbija se već do poluvremena vratila i u nastavku je viđen izjednačen duel dvije najbolje ekipe na planeti.

Igralo se gol za gol, a tačku na trijumf stavio je Filipović iz peterca 17 sekundi prije kraja.

Posljednji šut na meču imao je golman "barakuda" Marko Bijač, ali nije mogao da iznenadi Branislava Mitrovića.