Klasa i estetika: Jovetić oduševio Francuze

61 pregleda8 komentar(a)
stevan jovetić, Foto: Asmonaco.com
16.03.2018. 22:48h

Stevan Jovetić je bio čovjek odluke u duelu između Monaka i Lila.

Leonardo Žardim je na poluvremenu shvatio da je pogriješio što je crnogorskog reprezentativca ostavio na klupi - srećom po njega i njegov tim, nije bilo kasno.

Jovetić je ušao umjesto Keite Baldea, 15 minuta kasnije sjajno prebacio golmana gostiju i donio "kneževima" pobjedu 2:1, osmim golom u šampionatu.

"Frans fudbal" je u dvije riječi opisao Jovetićev pogodak - klasa i estetika.

"U prvom poluvremenu smo se mučili, u nastavku, kada je ušao Jovetić, kontrolisali smo utakmicu", rekao je Žardim.

Portugalac je pohvalio i Jovetića i Ronija Lopesa, koji, takođe, igra u velikoj formi.

"Njih dvojica su u odličnom ritmu i to je dobro za ekipu. Mnogo nam znače", kazao je Žardim.

I trener Lila Kristof Galtije je naglasio da je ulaskom Jovetića utakmica dobila drugačiji tok.

"Čestike Žardimu, napravio je odlučujući potez uvođenjem Jovetića. Njegov ulazak je sve promijenio", rekao je Galtije.