Emre Saljiu zlatni, Jovan Fatić do bronze posljednjeg dana takmičenja

787 pregleda0 komentar(a)
Emre Saljiu

Član podgoričkog Omladinca, Emre Saljiu osvojio je zlatnu, dok je njegov klupski drug Jovan Fatić bio bronzani na turniru Premijer lige za mlade u Umagu.

Saljiu je u finalnom meču kategorije do 55 kilograma, u konkurenciji dječaka do 14 godina, pobijedio Hasana Selimovića iz Bosne i Hercegovine.

Fatić je do medalje došao u istoj konkurenciji, u kategoriji do 50 kilograma, pobjedom u meču za treće mjesto protiv Klemena Mona iz Luksemburga.

Zlatne medalje, od crnogorskih reprezentativaca, juče su osvojili junior Bojan Bošković i kadet Nemanja Mikulić.

Srebrni su bili mlađi seniori Nenad Dulović i Ilija Radonjić, Una Raković (U 12 do 40) i Nenad Đuričić (U12, do 40), a bronzani Jusuf Saljiu (U12, do 35), juniorka Milica Jeknić (do 53), Helena Backović (U14, do 42), Jovana Damjanović (U12, preko 40) i Saša Petrić u katama (U 12).