Italijani su meč završili serijom 10:0

6666 pregleda3 komentar(a)
Hasan Martin je postigao 18 poena, Foto: Eurocupbasketball
12.11.2019. 22:21h

Budućnost Voli je prokockala mnogo šansi za prvu pobjedu u Evrokupu, ali u Trentu ništa nije moglo da ode naopako nakon fantastične igre u drugom poluvremenu.

"Plavi" su pobijedili na sjeveru Italije 76:69 i nagovijestili da su spremni da se, ako ništa drugo, bore do kraja za prolaz u drugu fazu nakon šest startnih poraza.

Malo ko je mogao da predvidi ovakav trijumf nakon prvih 20 minuta, u kojima je Trento konstantno vodio, imao i 13 poena prednosti (33:20 u drugoj četvrtini).

Ali, Budućnost ove sezone može i da nadoknadi i da uprska svaku razliku, pokazala je to i večeras.

Čak 31 poen postigao je tim Petra Mijovića u trećoj četvrtini (primio svega osam), imao je i seriju od 14:0 kojom je došao do prednosti od 58:45.

U toj dionici je crnogorski šampion nagovijestio trijumf, a u posljednjoj ga osigurao kada je "pobjegao" na plus 17 na četiri minuta prije kraja (76:59).

Trento je meč završio serijom 10:0 i dobio ono što je želio, jer kad je već izgubio, makar je to uradio s manjom razlikom nego što je slavio u "Morači" - u Podgorici je 9. oktobra rezultat bio 77:68 za italijanski tim.

Hasan Martin je sa 18 poena i sedam skokova bio najefikasniji u Budućnosti, Danilo Nikolić je postigao 13, Martinš Mejers 11, a Nikola Ivanović 10...

Džastin Kobs je imao samo pet pogodaka (šut iz igre 10-2), ali je i podijelio 11 asistencija.

Najbolji u Trentu, koji je upisao četvrti poraz, bio je Džejms Blekmon sa 16 koševa (trojke 7-4).

TRENTO - BUDUĆNOST VOLI 69:76 (22:13, 19:20, 8:31, 20:12)

Trento - „BLM grup arena”. Gledalaca: 1.859. Peruđa (Španija), Haliko (Estonija), Van den Brek (Belgija).

Trento: Keli 12, Blekmon 16, Kraft 10, Đentile 4 (2-2), Paskolo, Mian 8 (1-0), Foraj 4, Noks 8 (4-4), Mecanote, Ladurner, King 7 (2-2), Lehtaler.

Budućnost Voli: Kobs 5 (2-1), Ivanović 10 (8-7), Bamfort 9, Šehović 4 (6-4), Martin 18 (6-4), Ilić 4, Z. Nikolić, Božić, Popović 2, Mejers 11 (2-1), D. Nikolić 13, Žugić.