Nema dileme, šampion je poznat: Sutjeska osvojila Trešnjicu, novi remi Budućnosti

Sutjeska stekla 16 bodova prednosti, nakon pobjede nad Zetom i novog remija Budućnosti

FK Sutjeska - FK Budućnost, Foto: Savo Prelević
04.03.2018. 18:45h

Fudbaleri Sutjeske slavili su na jednom od naježih gostovanja, a nakon remija Budućnosti, trećeg zaredom, valjda je i definitivno jasno ko će osvojiti titulu.

Momci Nikole Rakojevića su uvećali prednost na 16 bodova, pa do kraja šampionata mogu da izgube i pet mečeva ili izgube 15 bodova, pod uslovom da aktuelni šampion do kraja ostvari sve pobjede.

Možda može da se dogodi da Sutjeska i izgubi, ali Budućnost, izvjesno je, nema snage i kvaliteta da zaprijeti.

Lider je slavio protiv Zete, golom Branislava Jankovića u 71. minutu.

I treći put ovog proljeća, tim Vladimira Vermezovića osvojio je samo bod, nakon mršavih 0:0 u Radanovićima, protiv Grblja.

Mladost nije uspjela da iskoristi kiks Budućnosti, već je na svom terenu igrala samo 1:1 protiv Kom Eurzoxa. Tragičar je bio Admir Adrović, kome je u 50. minutu golman Koma Perović odbranio penal.

Zato je Rudar, drugim uzastopnih trijumfom, došao do četvrtog mjesta, bodovno poravnat sa ekipom Mladosti. Gol odluke protiv Dečića postigao je Marko Vuković.

Zeta - Sutjeska 0:1 - kraj

Branislav Janković 71.

Grbalj - Budućnost 0:0 - kraj

Mladost - Kom Eurozox 1:1 - kraj

Zoran Petrović 23. - Ivan Pejaković 45.

Admir Adrović (Mladost) promašio penal u 54. minutu, njegov šut odbranio je Perović

Rudar - Dečić 1:0 - kraj