Kaljari ne umije da izgubi, Janković starter u porazu SPAL-a, Fiorentina tone

Sasuolo propustio dva gola prednosti, Torino bolji od "viole", crnogorski fudbaler bio na terenu do 71. minuta

2545 pregleda0 komentar(a)
Serija bez poraza traje više od tri mjeseca, Foto: Beta/AP
08.12.2019. 21:07h

Velika serija Kaljarija i dalje traje - tim sa Sardinije nije poražen ni u 13. meču zaredom u Seriji A.

A bio je veoma blizu na gostovanju Sasuolu, jer je na poluvremenu gubio 2:0, ali su mu bod u Emilija Romanji donijeli Žoao Pedro u 51. i Ragacu, strijelac u 90. minutu - 2:2.

<>

Sasuolo je dva gola prednostio imao već nakon 36 minuta. Pogađali su Berardi i Đuričić, a ovaj prvi je promašio i penal kod vođstva 2:1.

<>

Kaljari je sezonu počeo s dva poraza, posljednji tim koji ga je savladao je Inter 1. septembra. Od tada je upisao osam trijumfa i pet remija, pa je tim Rolanda Marana opet četvrti zahvaljujući boljoj gol-razlici od Rome.

Torino je kod kuće savladao Fiorentinu (2:1) i probudio krizu ekipe iz Firence, koja već pet utakmica ne zna za pobjedu (ima četiri poraza zaredom).

Zaza i Ansaldi su najavili tri boda za "granatu", a poraz "viole" je samo ublažio iskusni Kaseres.

Crnogorski reprezentativac Marko Janković je prvi put bio starter u prvenstvu u dresu SPAL-a, ali je njegov tim izgubio - bolja je bila Breša, a meč je riješio Baloteli.

<>

Janković je bio na terenu do 71. minuta, a već u 74. je Petanja promašio penal za izjednačenje, pa je SPAL sada posljednji na tabeli nakon što nije pobijedio ni u osmom meču zaredom.

Sampdorija je opet razočarala navijače - izgubila je od Parme na "Ferarisu" 1:0.

Jedini gol je postigao Kučka u 21. minutu, na drugoj strani je Kvaljarela u 77. promašio penal.