Partizan siguran u Areni, Mornar šuterski prespavao prvo poluvrijeme

Barani su upisali sedmi poraz, dok je Partizan uknjižio 11. trijumf i izjednačio se sa ekipom Budućnosti na vrhu tabele

4278 pregleda1 komentar(a)
Derik Nidam na meču sa Partizanom, Foto: 1dx
04.01.2020. 21:04h

Mornar će negdje drugo morati da traži veliku pobjedu na strani kako bi se priključio ekipama iz vrha tabele ABA lige - izabranici Mihaila Pavićevića poraženi su u beogradskoj Areni od Partizana 88:75, u derbiju 14. kola regionalnog takmičenja.

Barani su platili ceh očajnoj igri u napadu u prvom poluvremenu, pa su upisali sedmi poraz, dok je Partizan uknjižio 11. trijumf i izjednačio se sa ekipom Budućnosti na vrhu tabele.

U dosta sporom ritmu prve četvrtine, Mornar je parirao domaćinu sedam i po minuta, nakon kojih je imao i posljednje vođstvo na meču (11:10). Poslije toga je na terenu postojala samo jedna ekipa - Partizan, koji je u narednih pet minuta, računajući i dva i po na početku druge četvrtine, napravio seriju od 15:0 za vođstvo od 25:11.

U tom trenutku Mornar je imao svega 15,8 odsto šuta iz igre (19-3), bez pogođene trojke iz devet pokušaja. Uz to, Barani su mnogo duže čekali da postignu koš iz igre, čak 11 minuta, a “prazan hod” je prekinuo Milko Bjelica, za 31:17, nešto više od četiri minuta prije kraja drugog kvartala. Nepun minut kasnije je Antabija Voler pogodio i prvu trojku za goste (33:22), nakon 13 promašaja.

Mornar do kraja poluvremena nijednom nije uspio da smanji zaostatak na jednocifrenu razliku, a najbliži je bio u finišu prvog poluvremena, nakon što je Radoje Vujošević sa linije bacanja smanjio vođstvo Partizana na 39:29. Međutim, u posljednjih minut i 45 sekundi do odmora domaćin je serijom 7:0 zaokružio odlično prvo poluvrijeme (46:29), u kojem je iz igre šutirao 64,3 odsto (Mornar 22,6 %), čak 77,8 odsto za dva poena, uz dominaciju i na skoku (21-14) i asistencijama (16-6)…

Do kraja meča se pitanje pobjednika više nije postavljalo, jedina dilema je bila konačna razlika. Partizan je najveću prednost, imao nešto više od tri minuta prije kraja, kada je Markus Pejdž pogodio trojku za 64:42. Serijom 7:0 u finišu trećeg kvartala, te sa dvije uzastopne trojke Džejkoba Pulena na startu posljednje četvrtine, Mornar je uspio da smanji zaostatak na jednocifrenu razliku (68:59), i primorao Andreu Trinkijerija da zatraži tajm-aut za Partizan.

Minut odmora ja pomogao “crno-bijelima” da se presaberu, koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju, iako je Mornar na dva i po minuta prije kraja prišao na osam poena (83:75), ali nije iskoristio dva napada da dodatno smanji zaostatak (u prvom je Pulenu sviran faul u napadu nad Jaramazom, u drugom je Pulen promašio trojku)...

Mornar u sljedećem kolu, 11. januara, dočekuje Cibonu.

PARTIZAN - MORNAR 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22)

Beograd - “Štark arena”. Gledalaca: 4.500. Sudije: Majkić (Slovenija), Dragojević (Crna Gora), Terlević (Hrvatska).

Partizan: Volden 7 (5-4), Zagorac 13 (2-0), Pejdž 19 (1-1), Gordić 2 (2-2), Jaramaz 6 (2-1), Birčević 2 (1-0), Reding 16 (5-4), Janković 14 (3-2), Tomas 4 (2-0), Pejners, Trifunović, Mozli 5 (2-1).

Mornar: Pulen 19 (6-6), Heris 14 (4-4), Nidam 2, Šehović 2, Pavić, Begić 2 (2-2), Vujošević 2 (2-2), Voler 10 (2-2), Markota 2 (2-2), Vranješ, Bjelica 13 (7-6), Luković 9 (3-1).