Zvezdo izgubio od Zvezde, Bajernu se nije isplatila smjena Radonjića

Asvel je ispustio 21 poen prednosti, Barselona nije iskoristila pet minuta praznog hoda Anadolu Efesa

6634 pregleda5 komentar(a)
Vladimir Štimac

Imao je Asvel crnogorskg trenera Zvezdana Mitrovića prednost i od 21 poen u finišu prvog poluvremena, ali bodove iz Francuske odnijela Crvena zvezda 83:80.

Zvezda je furiozno odigrala u trećoj četvrtini, bila, bolja i u posljednjoj za veliku, devetu pobejdu a četvrtu uzastopnu u evropskom elitnom takmičenju. Zvezda je u zoni plej-ofa, dok je Asvel ostao na osam pobjeda, među kojima je i trijumf u Beogradu 74:72.

Vladimir Štimac je bio meč viner, sa 21 poen i bez promašaja iz igre.

Uzbudljivo je bilo i na drugim parketima, a Bajern je prvu utakmciu bez Dejana Radonjića kući izgubio od CSKA 84:77.

Bajern uprkos ulaganjima ima skroman učinak od šest pobjeda i 12 poraza, dok je CSKA na skoru od 12 pobjeda.

Težak raspored Valensije i dvije utakmice koje je igrala u produžetku iskoristio je Olimpijakos da slavi u gostima 93:91. Podbacio je naš centar Bojan Dubljević koji je ubacio samo dva poena, uz devet skokova.

Valensija je na osam pobjeda, a klub iz Pireja ima pobjedu manje.

U derbiju u Barseloni slavio je Anadolu Efes 86:82, iako gosti punih pet minuta nisu pogodili koš u posljendjoj četvrtini. Barsa je tada sertijom 14:0, stekla šest poena prednosti.

Gosti su ipak "proradili" u finišu i trojkama larkina, Petersa i Singltona dobili utakmicu., pa,je Efes na diobi prve pozicije sa Realom sa po 15 pobejhda, dviej više od Barse.