Lovćen se okliznuo protiv Novog Pazara, Cetinjani odali počast Kobiju Brajantu

Cetinjani su večeras na svom terenu poraženi 94:90, u utakmici 18. kola ABA2 lige

3085 pregleda5 komentar(a)
Miloš Popović, Foto: Lovćen/Novak Abramović
29.01.2020. 21:53h

Košarkaši Lovćen Bemaxa nijesu uspjeli da produže seriju pobjeda na tri meča - nakon što su prošle sedmice upisali prvu pobjedu u gostima (Dinamik), Cetinjani su večeras na svom terenu poraženi od Novog Pazara 94:90 (31:29, 18:21, 11:18, 34:22), u utakmici 18. kola ABA2 lige.

To je deseti poraz izabranika Zorana Kašćelana (uz osam pobjeda), tek drugi na Cetinju. Novi Pazar, koji je dobio i prvi međusobni duel (104:77), upisao je sedmi trijumf ove sezone.

Lovćen je nakon nešto više od dva minuta igre u posljednjoj četvrtini vodio 72:63, imao je prednost od četiri poena nepuna četiri minuta prije kraja (81:77), ali su gosti do kraja meča ubacili 17 poena, a primili devet, i stigli do prve pobjede u gostima.

U cetinjskom timu istakli su se Milutin Đukanović sa 20 poena i pet assitecnija, Kevon Alen sa 19 poena, te Miloš Lopičić i Miloš Popović (šest skokova i pet asistencija) sa po 12 poena.

Novi Pazar do pobjede vodili su Aleksa Novaković sa 18 poena, Majkl Entoni Malori sa 17 i Aleksej Nešović sa 16, dok je Tarik Brunčević dodao 14 poena.

Lovćen u sljedećem kolu, 5. februara, dočekuje Rogašku.

Pred početak meča na Cetinju, navijači cetinjskog kluba odali su počast tragično nastradalom Kobiju Brajantu.