Gvardiolina slatka pobjeda: Siti zakoračio u četvrtfinale, Realu tanka nada u revanšu

4258 pregleda0 komentar(a)
Gabrijel Žezus slavi gol u Madridu, Foto: AP

Sjajna generacija Mančester sitija možda ima posljednju šansu da osvoji evropsku titulu i tu šansu želi da iskoristi.

Prvi korak je napravljen, a jedan je od najtežih – pobijeđen je Real u Madridu 2:1, nakon velikog preokreta.

Real je vodio od 60. minuta, Siti u 78. i 81. došao do trijumfa, koji ga promoviše u izrazitog favorita za prolaz među osam najboljih.

Gvardiola je iznenadio sastavom u Madridu, na klupi je ostavio kultnog golgetera Kuna Aguera, superbrzog Sterlinga, kao i Davida Silvu.

Koja je bila njegova ideja, nije najjasnije, ali, u svakom slučaju, donijela je fenomenalan rezultat pred revanš.

Iako su gosti imali šansi i bili opasni, ništa nije slutilo na ovakav epilog, nakon što je Isko u 60. minutu iskoristio grešku rivala na sredini terena i asistenciju Vinisijusa Žuniora da dovede Real do prednosti.

Do tog momenta, Siti je iz nekoliko brzih napada gosti su stvorili opasne situacije, koje je rješavao Kurtoa, tako što je dva puta odbranio šuteve Mareza, jednom Gabrijela Žezusa, a jednom je i Kazemiro imao ulogu spasioca, kada je loptu nakon Žezusovog udarca zaustavio na putu ka mreži.

Real je bio angažovaniji rival, nakon gola je stekao samopouzdanje, ali se u tri minuta sve okrenulo.

De Brujne je prvo pronašao Gabrijela Žezusa, koji je blago odgurnuo Ramosa, nedovoljno da i sudija Orsato i VAR reaguju – Brazilac je pogodio za 1:1.

Pet minuta prije izjednačenja, Gvardiola je uveo Sterlinga, koji je odmah pokazao koliko znači Sitiju.

Pobjegao je Karvahalu, izborio penal, a u preokret ga je pretvorio De Brujne.

Da sve bude još gore po Real, u revanšu neće biti Serhija Ramosa, koji je u finišu dobio direktan crveni karton zbog faula nad Žezusom, kada je bio posljednji igrač u odbrani...