U derbiju Ukrajine Dinamo je buio nemoćan protiv Barzilaca iz Šahtjora, Karpati nije igrao zbog virusa u ekipi i osoblju kluba

270 pregleda0 komentar(a)
Marlos je peokrenuo asistencijama Moraeša, Foto: Twitter
31.05.2020. 21:17h

Na samom startu obnovljenog prvenstva Ukrajine u fudbalu u 24. kolu odigran je derbi. Šahtjor je bio domaćin i preokretom je savladao Dinamo Kijev 3:1.

U Ukrajini se igra u dvije grupe Premijer lige, a dva velika rivala su snage odmjerili u Šampionskoj grupi, dok u grupi za opstanak Karpati i Mariupolj nisu igrali, zbog brojnih slučajeva korona virusa kod igrača i osoblja Karpatija. Svi oni, međutim, nemaju simptoma bolesti.

Šahtjor je bio domaćin na stadionu Dinama, Olimpijskom u Kijevu i pobjedom je učvrstio prvu poziciju sa 62 boda, 16 više od tri pratioca među kojima je i Dinamo.

Dinamu u preostalih osam kola slijedi borba za drugo mjesto i kavlifikacije za Ligu šampiona.

Dinamo je poveo u 38. minutu preko Bujalskog, ali već u narednom napadu je proradila veza Brazilaca sa ukrajinskim pasošima - Marlos je pogodio na asistenciju Moraeša, a isto su ponovili i za preokret u 67.

Konačan rezultat postavio je 19-godišnji rezervista, Brazilac Markos Antonio u 74. minutu.

U prvoj postavi Šahtjora je bilo čak šest Brazilaca, dvojica sa ukrajinskim pasošima.