Bivši šampion se poigrao sa novim - poker Sitija protiv Liverpula

9608 pregleda3 komentar(a)
Igrač utakmice: Rahim Sterling daje gol za 2:0, Foto: Beta/AP

Da li su igrači Liverpula previše slavili prvu titulu poslije tri decenije, ili su u lošoj formi nakon pandemije koronavirusa?

Odgovor na to pitanje vjerovatno će tražiti Jirgen Klop, nakon što su njegovi izabranici „nokautirani” u velikom derbiju na gostovanju Mančester sitiju (4:0).

Mohamed Salah je u 20. minutu pogodio stativu, ali je sve nakon toga bilo u znaku „građana”.

Rahim Sterling je prelomio meč - prvo je izborio penal, koji je iskoristio Kevin de Brujne, da bi bivši igrač Liverpula ponovo nadmudrio Džoa Gomesa i povisio na 2:0 u 35. minutu.

Fil Foden je nakon sjajnog duplog pasa sa De Brujneom pogodio za 3:0 u 45. minutu, da bi Aleks Okslejd-Čembrlen u 66. zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 4:0. Doduše, više od pola gola je Sterlingovo...

Na isteku nadoknade je Rijad Marez pogodio za 5:0, ali je taj pogodak poništen zbog igre rukom.

Ranije danas, Šefild junajted je savladao Totenhem 3:1.