Juventus počinje slavlje, još korak do devete vezane titule

7209 pregleda2 komentar(a)
Ronaldo i Dibala, Foto: Reuters

Juventus je sada na pola koraka od devete uzastopne titule.

Pobjedom nad Lacijom 2:1, "stara dama" je stekla osam bodova prednosti nad najbližim pratiocem, četiri kola prije kraja.

"Skudeto" dakle može da proslavi već u narednom kolu, ako pobijedi Udineze u gostima, a Inter i Atalanta ne osvoje tri boda (Inter gostuje Firenci, Atalanta dočekuje Bolonju).

Kristijano Ronaldo je iz penala, koji je dosuđen u italijanskom stilu - nakon VAR-a i igranja rukom, koje je bilo teško izbjeći, doveo Juve u vođstvo u 51. minutu.

Tri minuta kasnije, grešku defanzivaca Lacija kaznili su asistent Dibala i strijelac Ronaldo.

Dibala je zatim pogodio stativu, Juve je mogao da riješi utakmicu u još nekoliko navrata.

Lacio je bio blijed, ali je dobio šansu da se vrati u meč, kada je Ćiro Imobile u 83. minutu smanjio iz penala, koji je i izborio.

Do kraja je Šćešnji sjajnom intervencijom zaustavio slobodan udarac Milinković-Savića i sačuvao pobjedu aktuelnom i budućem šampionu Italije.