36574 pregleda15 komentar(a)
Fudbaleri Lajpciga slave gol, Foto: REUTERS
13.08.2020. 23:05h

Lajpcig je srušio favorita i došao do polufinala Lige šampiona.

Njemački tim do ove sezone nije bio ni u eliminacionoj fazi elitnog takmičenja, a nakon pobjede nad Atletikom 2:1 izborio je duel sa Pari Sen Žermenom za plasman u finale.

Ekipa Julijana Nagelsmana je zasluženo slavila, pokazala je više, ali i imala sreće u finišu - u 88. minutu nakon šuta mladog Amerikanca Tajlera Adamsa, Stefan Savić nije imao vremena da pomjeri nogu, već je skrenuo loptu iza leđa Oblaka.

Vremena za povratak "kolćonerosa" nije bilo.

Lajpcig je poveo golom Danija Olma, a Žoao Feliks ulaskom sa klupe oživio Atletiko i izjednačio pogotkom iz penala koji je sam izborio.

Lajpcig - Atletiko Madrid 2:1

Olmo 50, Adams 88. - Žoao Feliks 71. (penal)

Tok meča

Savić zaista nije imao sreće, sjajan meč je odigrao naš fudbaler, bez greške... Nije kriv ni za gol, jednostavno je bio na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.

88. minut - 2:1 za Lajpcig. Tajler Adams je tukao, lopta je pogodila Savića i prevarila Oblaka. Još jedna lijepa akcija - divna lopta Sabicera, povratni pas Anhelinja i realizacija 21-godišnjeg Amerikanca.

Patrik Šik u napadu Lajpciga, potencijalna opasnost za Savića. Svjež je i odmoran Čeh...

Nekoliko opasnih situacija pred golom Lajpciga, dva kornera, gužve u petercu...

Izlazi Dijego Kosta, ušao je Morata. Adams je novi igrač Lajpciga, umjesto Lajmera.

71. minut - Žoao Feliks je i realizovao penal - 1:1.

70. minut - penal za Atletiko. Iznenada se stvorila šansa Žoau Feliksu, nakon duplog pasa sa Dijegom Kostom. Portugalca je faulirao Klosterman.

Lajpcig igra sjajno, mirno, disciplinovano. Blista Upamekano u odbrani, impresivan je mladi Francuz i bez lopte i sa loptom, odličan Slovenac Kampl...

Lajpcig djeluje mnogo bolje od Atletika.

Prva izmjena Simeonea - Erera je izašao, na terenu Žoao Feliks.

50. minut - Lajpcig vodi. Dani Olmo. Efektna akcija, brza i precizna - centrirao je Sabicer, a mladi Španac, nekadašnji talenat zagrebačkog Dinama efektno pogodio iz trka suprotni ugao.

Ukupno - 18 dodavanja u akciji koja je završila golom.

Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minut - pokušaj Upamekana glavom nakon kornera, ali pravo u Oblaka.

Žestok sudar glavama Savića i Halstenberga. Potekla je krv, našem asu je stavljen zavoj oko glave.

Sumnjiva situacija pred golom Lajpciga, Gulaši je zakačio Saula po donjem dijelu kopačke, ali ni sudija Marčinjak, ni arbitri iz VAR sobe nisu se oglasili.

13. minut - sjajna akcija Atletika po lijevoj strani. Renan Lodi i Karasko, Belgijanac je ciljao bliži ugao, odlična reakcija Gulašija.

10. minut - prvi šut na gol Atletika - Savić je pokušao glavom sa 10-ak metara, Gulaši je odbranio.

4. minut - Lajpcig je krenuo žestoko, a Halstenberg iz dobre pozicije, nakon kornera, tukao preko gola.

Počeo je meč u Lisabonu.

Nastavlja se avgustovski fudbalski mega-spektakl u Lisabonu.

Atletiko Madrid i Lajpcig od 21 sat igraju drugi četvrtfinalni meč Lige šampiona.

Pobjednika u polufinalu čeka Pari Sen Žermen, koji je sinoć u dramatičnom meču pobijedio Atalantu 2:1.

"Kolćonerosi" ulaze u večerašnji meč kao favoriti, a ne kriju i da imaju šampionske ambicije.

Stefan Savić je na terenu od prvog minuta.

Lajpcig je rasterećen, imao je vremena za odmor i pripremu nakon završetka Bundeslige, debitant u ovoj fazi takmičenja može da bude veoma neugodan.

Njemački tim u završnicu je ušao bez najboljeg strijelca Tima Vernera, koji je napustio klub i potpisao za Čelsi.