Zeta u evro-zoni, uprkos minus dva: Simović srušio OFK Titograd

Domaći slavili 1:0 na Trešnjici golom Janka Simovića u 77. minutu

8178 pregleda0 komentar(a)

Tvrdu, borbenu utakmicu odigrali su OFK Titograd i Zeta, u kojoj po očekivanju nije bilo previše ljepote i kvaliteta igre, a presudio je jedan detalj, jedna greška.

Domaći su slavili sa 1:0 golom štopera Janka Simovića u 77. minutu. Njemu se nakon prekida i gužve u šesnaestercu lopta srećno odbila od leđa gostujućeg štopera Muzurovića, koji je ostao dezorjentisan nakon interevencije glavom - zicer koji se ne propušta, a Simović je rutinski poslao loptu u mrežu sa pet metara.

Druga uzastopna pobjeda Zete, treća računajući i Kup, te skok na treće mjesto uprkos oduzimanju dva boda - tim Dejana Roganovića opet je u borbi za Evropu.

Nezanimljivo prvo poluvrijeme, bez pravih šansi, a Zeta je počela da prijeti tek kada je krenuo nastavak.

Odličnu šansu imao je napadač Ivan Vukčević nakon centaršuta Tuzovića - Joksimović je odbranio sjajnom paradom, a šut Kođa Nijaveđija sa lijeve strane prohujao je pored stative.

Činilo se da će se Titograd odbraniti nakon što je preživio dvije krizne situacije početkom drugog dijela, a onda je došao 77. minut - prekid, greška i poraz.

Zeta je u finišu mogla da postigne i drugi gol, neprecizan je bio Kalezić.