Rašford u 93. minutu - Junajted u pohodu na vrh, buđenje Arsenala, briljantni Lids torpedovao VBA

8703 pregleda0 komentar(a)
Fudbaleri Arsenala, Foto: REUTERS
29.12.2020. 22:56h

Mančester junajted je nastavio put ka vrhu i borbu za titulu - golom Markusa Rašforda u 93. minutu "đavoli" su savladali Volvs na Old trafordu 1:0.

Mnogo sreće imao je Junajted u posljednjem napadu, Rašford je šutirao, lopta pogodila u petu odbrambenog igrača i iznenadila golmana Ruia Patrisija.

Junajted ima 30 bodova, samo dva manje od lidera Liverpula.

Arsenal se probudio - nakon najlošijeg početka sezone u posljednjih skoro 50 godina, "tobdžije" su vezale dvije pobjede.

Nakon ubjedljivog trijumfa nad Čelsijem, stigao je "minimalac" na gostovanju Brajtonu - 1:0.

Čovjek odluke bio je Aleksandar Lakazet u 66. minutu.

Briljantnu veče imao je Lids u Birmingemu - tim Marsela Bijelse deklasirao je Vest Brom, koji je u prošlom kolu uzeo bod Liverpulu čak sa 5:0.

Lids je poveo autogolom Sojersa u devetom minutu, a do poluvremena pogađali su Alioski, Herison i Rodrigo.

"Petardu" je upalio Rafinja 20-ak minuta prije kraja.

Sautempton i Vest Hem igrali su bez golova, dok je Barnli golom Mija bio bolji od Šefild junajteda.