Fojc probio led u Kicbilu pa opet slavio

Beat Fojc je vezao drugi trijumf u Kicbilu, gdje je prethodno imao četiri druga mjesta

2530 pregleda0 komentar(a)
Fojc našao put za pobjede u pretižnom spustu, Foto: Reuters

Švajcarski skijaš Beat Fojc pobjednik je petog spusta sezone, koji je za Svjetski kup vožen danas u Kicbilu.

Fojc, koji je i u petak slavio u istoj disciplini, do druge pobjede ove sezone, 15. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 55 sekunde i 29 stotinki.

On je za 17 stotinki bio brži od drugoplasiranog Francuza Johan Klirija, dok je treći bio Austrijanac Matijas Majer za zaostatkom od 38 stotinki.

Kao četvrtoplasirani završio je Italijan Krištof Inerhofer, peti je bio Nijemac Romed Bauman, a šesti njegov sunarodnik Andreas Sander.

Fojc je, trijumfima u Kicbilu, preuzeo vođstvo u plasmanu spusta sa 326 bodova. Majer je drugi sa 298, a treći Kliri sa 217 bodova.

Francuz Aleksis Pinturo zauzima čelnu poziciju u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 778 bodova. Norvežanin Aleksander Amot Kilde, koji je zbog povrede završio sezonu, je drugi sa 560, a treći Marko Odermat sa 501 bodom.

Skijaši će sjutra voziti superveleslalom.