Pavkov u 93. zaustavio Milan, furiozni Junajted i Totenhem, pobjeda Dinama

Zvezda u sudijskoj nadoknadi izjednačila protiv "rosonera", engleski velikani dali po četiri gola na gostovanjima

11080 pregleda22 komentar(a)

Milan Pavkov je zablistao u Ligi šampiona protiv Liverpula prije dvije godine. Od tada kao da je nestao sa scene, sve do večeras - dao je gol još jednom velikanu, Milanu, i učinio da Crvena zvezda izbjegne poraz u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope (2:2).

"Rosonerima" su u prvih 13 minuta poništena dva gola, a onda su poveli preko Pankova (autogol), da bi Zvezda izjednačila u nastavku kada je pogodio Kanga iz penala.

Takođe sa bijele tačke, i to nakon spornog kontakta Pankova i Ernandesa, španski lijevi bek je matirao Borjana, činilo se da Milan grabi ka pobjedi.

Ali, u sudijskoj nadoknadi Pavkov je glavom poslije kornera prebacio Donarumu i povećao Zvezdine šanse pred revanš na "San Siru".

Tim Dejana Stanković je do remija stigao s igračem manje, jer je u 77. isključen Rodić.

A Junajted i Totenhem nisu ostavili dilemu - dali su po četiri gola Sosijedadu odnosno Volfsbergeru.

"Đavoli" su pobijedili 4:0 - dva puta se upisao Fernandeš, a po jednom Rašford i Džejms.

Sparsi su deklasirali Austrijance 4:1. Strijelci za tim Žozea Murinja bili su Son, Bejl, Moura Vinisijus...

Roma je osvojila Portugal i nadigrala Bragu (2:0, strijelci Džeko i Majoral), dok je veliki trijumf ostvario Dinamo iz Zagreba.

Pobijedio je Krasnodar u Rusiji 3:2.

Braga - Roma 0:2

Crvena zvezda - Milan 2:2

Krasnodar - Dinamo Zagreb 2:3

Olimpijakos - PSV 4:2

Sosijedad - Mančester junajted 0:4

Slavija Prag - Lester 0:0

Volfsberger - Totenhem 1:4