Još jedna vrhunska partija: Tripl-dabl Vučevića, pobjeda Orlanda

Vučević stigao do trećeg tripl-dabla u karijeri

7697 pregleda2 komentar(a)
Vučević, Foto: Beta/AP

Košarkaši Orlanda savladali su sinoć Golden Stejt 124:120 i na krilima Nikole Vučevića stigli do druge vezane pobjede u NBA ligi.

Spektakularan meč odigrao je Vučević - za 38 minuta imao je 30 poena, te 16 skokova i 10 asistencija i stigao do trećeg tripl-dabla u karijeri.

Inače, što se meča tiče Orlando je na poluvremenu vodio 13 razlike, da bi u trećoj četvrtini Gleden Stejt preokrenuo. U četvrtoj četvrtini "ratnici" su imali 13 poena prednosti, da bi Orlando uspio da se vrati i trijumfuje. Na 16 sekundi do kraja meča Vučević je pogodio dva slobodna bacanja i svom timu donio vođstvo 123:120. Nakon toga Stef Kari je promašio trojku, da bi Džejms Enis pogodio jedno od dva bacanja i postavio konačan rezultat.

"Teško je imati veliko vođstvo, a potom u roku od tri minuta nestati sa terena. Uspjeli smo da uzvratimo udarac. Držali smo se zajedno... Rastemo kao ekipa", rekao je Vučevć nakon meča.

Vučevića su pratili Evan Furnije sa 28 i Terens Ros sa 24 poena.

Na drugoj strani Stef Kari je meč završio sa 29 poena.

Pobjedu je zabilježio i Denver - Nagetsi su savladali Klivlend 120:103 uz još jedan tripl-dabl Nikole Jokića, koji je imao je 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

U timu Denvera blistao je Džamal Marej. Meč je završio sa 50 poena uz šut iz igre 21/25. Postao je prvi igrač u istoriji koji je došao do barem 50 poena, bez slobodnih bacanja.

Kod Klivlenda su se istakli Kolin Sekston sa 23 poena i Džeret Alen sa 20 poena.

Blistao je i Džoel Embid. On je u pobjedi Filadelfije nad Čikagom 112:105 meč završio sa 50 poena, uz 17 skokova i pet asistencija.

Najbolji kod Čikaga bio je Zek Lavin sa 30 poena.