Ovako se osvaja titula: Atletiko "preživio" penal u 91. minutu za pobjedu nad Elćeom

14739 pregleda3 komentar(a)
Fidel pogađa stativu iz penala, Foto: Reuters

Ako Atletiko osvoji titulu kao ključni trenutak velikog uspjeha vjerovatno će biti istaknut posljednji minut duela u Elćeu, 1. maja.

"Kolćonerosi" su vodili 1:0, kada je domaćin na isteku utakmice dobio penal, koji je skrivio neoprezni Ljorente igrajući rukom u svom šesnaestercu.

Fidel je imao šut za remi, ali je pogodio stativu - Atletiko je sačuvao 1:0 i lidersku poziciju, uoči foto-finiša i trke sa Realom, Barselonom i Seviljom.

Prethodno je Ljorente, koji je umalo bio tragičar, pogodio za vođstvo lidera sredinom prvog poluvremena.