Podgorica sve bliža Evropi, Zeta u zoni baraža

Tim Milorada Pekovića slavio 2:1 na DG areni

3429 pregleda0 komentar(a)

Podgorica je blizu četvrtog mjesta na tabeli Telekom Prve crnogorske fudbalske lige nakon pobjede nad Zetom.

Tim Milorada Pekovića je slavio 2:1, stekao sedam bodova prednosti u odnosu na Rudar (danas je poražen od Budućnosti) i pozicija na kojoj se sada nalazi joj donosi istorijski plasman na evropsku scenu.

Domaćin je bolje otvorio meč na DG areni - poveo je već u 7. minutu golom Halila Muharemovića i najavio trijumf.

Zeta je kasnije krenula, počela da prijeti, a prvu veliku šansu je propustio Petar Orlandić kada je šutirao glavom pored gola.

A u 30. penal za goste - Orlandić i golman Nikola Ivezić su bili u duelu, a onda je mladi čuvar mreže Podgorice odbranio šut Gorana Milojka sa 11 metara.

Kazna je bila surova u režiji Anđelka Jovanovića koji je prije odlaska na odmor donio 2:0 sigurnim udarcem sa oko 20 metara.

Ekipa Ratka Dostanića je u nastavku jurila, Podgorica strpljivo čekala i sve što su uradili gosti bilo je da ublaže poraz - iz penala.

Ovog puta je Milojko bio precizan poslije faula nad Markom Burzanovićem.

Zeta ima 39 bodova, koliko i Iskra, i u zoni je baraža za opstanak...