Slavi Atletiko, slavi Stefan Savić: "Kolćonerosi" prvaci Španije

"Kolćonerosi" su poslije sedam godina prekinuli dominaciju Reala i Barselone, osvojili 11. titulu u istoriji kluba

26161 pregleda12 komentar(a)

Atletiko je šampion Španije, slavi naš Stefan Savić.

"Kolćonerosi" su poslije sedam godina prekinuli dominaciju Reala i Barselone, osvojili 11. titulu u istoriji kluba, pobjedom nad Valjadolidom u gostima 2:1 u posljednjem kolu.

Bilo je dramatično i uzbudljivo, napeto - odluka je pala u završnih 45 minuta sezone.

Atletiku je bila potrebna pobjeda za titulu, Real je imao dva boda zaostatka i meč sa Viljarealom kod kuće.

Na poluvremenu - oba kandidata za titulu su gubila (0:1), a u nastavku gotovo istovremeno postigla gol.

Međutim, pogodak Karima Benzeme za 1:1 protiv Viljareala je poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR-a, dok je Anhel Korea sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca donio izjednačenje lideru.

Deset minuta kasnije sve je praktično bilo odlučeno - Luis Suares je iskoristio grešku defanzivaca rivala, povukao loptu i sa 13-14 metara pogodio bliži ugao za 2:1.

Atletiko je sačuvao pobjedu za titulu, a Real preko Benzeme i Modrića u finišu stigao do trijumfa koji mu ne znači ništa.

Stefan Savić nije igrao posljednji meč zbog kartona, ali je cijele sezone bio lider odbrane šampiona - odigrao je 33 utakmice, svaku u startnoj postavi.

Real Sosijedad i Betis plasirali su se u Ligu Evrope, Viljareal je porazom pao na sedmo mjesto koje vodi u Ligu konferencija.

Iz La Lige su ispali Ueska, Valjadolid i Eibar.