Bohum i Grojter Firt u njemačkoj eliti, Holštajn Kil u baražu sa Kelnom

Polufinalista Kupa Njemačke sa dva vezana poraza propustio ogromnu priliku da igra u eliti

4300 pregleda0 komentar(a)
Zagrijavanje za povratak u elitu nakon 11 godina, Foto: Twitter

U Bundesligi naredne sezone igraće Bohum i Grojter Firt dok će Holštajn Kil igrati dvomeč za popunu protiv Kelna.

Bohum se vraća u najjaču njemačku ligu nakon 11 godina, pobjedom u "cvajti", a Grojter Firt je prošao kroz pravi pakao da bi se kao drugoplasirani domogao elite.

On je gubio kući od Diseldorfa na poluvremenu i imao igrača manje. Ipak, u nastavku je uspio da preokrene i slavi sa 3:2.

Ta pobjeda im ne bi značila ništa, da Holštajn Kil nije izgubio preokretom na svom terenu od Darmštata. Polufinalsita Kupa Njemačke je vodio na poluvremenu ali je onda u drugom primio tri gola i izgubio sa 3:2.

Holštajn Kil je ove sezone nanio Bajernu poraz u 16-tini finala Kupa Njemačke a u polufinalu je izgubio od Dortmunda sa 5:0. Imao je dvije meč lopte za direktan ulazak u Bundesligu ali ih je prokockao porazima u 33. i 34. kolu.