"Crvene" u osmini finala, Italija nije kalkulisala protiv Grčke

Italija dobila Grčku, Crna Gora u nokaut fazi s trećeg mjesta u grupi B

15792 pregleda9 komentar(a)

Crnogorske košarkašice idu u osminu finala Evropskog prvenstva sa treće pozicije u grupi B, nakon što je Italija opravdala ulogu favorita protiv Grčke i slavila 77:67.

"Crvene" su mogle da ispadnu jedino u slučaju da Grčka pobijedi sa 16 poena razlike, ali su Italijanke od starta vodile, na poluvremenu imale 41:24...

Dozvolile su opuštanje i preokret na sredini posljednje četvrtine, ali su onda opet zaigrale kako znaju.

Ko će biti rival našoj selekciji u osmini finala znaće se nakon raspleta u grupi A, u kojoj je Španija najbliža drugoj poziciji (favorit je protiv Slovačke) i utakmici sa izabranicama Jelene Škerović.

Crna Gora je željela upravo Španiju, zbog pilike za revanš i poraza poenom razlike u četvrtfinalu EP 2015.

Da li će im se želja ostvariti?

Iz grupe B, Srbija će direktno u četvrtfinale kao pobjednica grupe, a pored Crne Gore je u nokaut fazu prošla i Italija kao drugoplasirana.