Milvoki poslije 47 godina: Midlton i Holidej lansirali Bakse u finale

11841 pregleda3 komentar(a)

Milvoki će igrati u finalu NBA protiv Finiksa nakon što je u subotu u šestoj utakmici finalne serije Istoka sa 118:107 nadigrao domaću Atlantu i pobijedio ukupnim rezultatom 4:2.

Za Bakse, koji su svoj jedini naslov osvojili 1971. godine, a posljednje finale igrali 1974., Kris Midlton i Džru Holidaj zajedno su ubacili 59 poena.

Midlton je postogao 32, a Holidej 27 uz devet skokova i devet asistencija.

Atlanti nije pomogao ni Tre Jang koji se vratio na teren nakon povrede. On je utakmicu završio sa 14 poena i devet asistencija. Najbolji pojedinac bio je Kem Rediš sa 21 poenom, dok je Bogdan Bogdanović dodao 20.

Baksi, koji su drugu utakmicu zaredom igrali bez Janisa Adetokumba, u prvoj četvrtini napravili su seriju 15:4 za vođstvo koje nisu ispuštali.

U drugom poluvremenu je, nakon što je Klin Kapela približio Hokse na 47:45 u prvom minutu, Midlton pogodio dvije trojke zaredom i tri šuta za dva poena za vođstvo Baksa od 15 poena.

Na kraju treće četvrtine vodili su 91:72, a Hoksi su im se približili na 107:101 3:23 minute do kraja, no to dalje od toga nisu mogli.

Prva utakmica finala se igra u utorak u Arizoni jer je Finiks imao bolji skor u regularnom dijelu sezone.