Barselona "pobijedila" u madridskom derbiju: Atletiko i Real na minus deset

Suares je postigao dva gola na gostovanju Leganjesu u pobjedi Barselone 3:0

1 komentar(a)
Gameiro, Foto: Reuters
18.11.2017. 21:49h

Prvi gradski derbi na "Vanda Metropolitanu" završen je bez golova, a pobjednik duela između Atletika i Reala je, može se reći - Barselona.

Katalonci nakon samo 11 kola imaju čak deset bodova više od madridskih rivala.

Derbi nije donio golove, ali jeste dobar fudbal i šanse na obje strane.

Real ih je imao više, Atletiko zrelije, preko Koree, koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom šutirao pored stative, i Gameira, čiji je pokušaj skoro sa gol-linije izbacio Varan.

Stefan Savić je igrao 90 minuta i dobio žuti karton.

Barselona je bez problema ostvarila novi trijumf, deseti na 11 mečeva, a konačno je proradio i Luis Suares.

Urugvajac je postigao dva gola na gostovanju Leganjesu u pobjedi 3:0. Do ovog kola imao je svega tri pogotka u šampionatu.

Paulinjo je zaokružio meč, pogotkom u posljednjem minutu.

Pobjedu je, na svom terenu, upisala Sevilja, koja je savladala Seltu 2:1.

Selta je povela u 13. minutu golom Maksimiliana Gonsalesa, ali je ekipa Sevilja uspjela da izjednači prije kraja prvog poluvremena pogotkom Luisa Murijela u 36. minutu.

Nolito je na početku drugog poluvremena, u 48. minutu, postigao novi gol za ekipu Sevilje, što je i odlučilo pobjednika.

Sevilja je trenutno peta na tabeli Primere sa 22 boda, dok je Selta na 12. mjestu sa 14 bodova.

Subotnji program 12. kola Primere otvorio je ubjedljiv trijumf Hetafea protiv Alaves sa 4:1.

Strijelci za pobjednički tim bili su Markel Bergara u šestom, Horhe Molina u devetom i Anhel u 53. i 64. minutu.

Počasni gol za goste postigao je Kristijan Santos u 81. minutu.

Leganes - Barselona 0:3