Crna Gora se spasila katastrofe i u posljednjih 10 minuta najavila bolje izdanje u četvrtfinalu

"Lavice" poražene od Holandije 30:29, iako su u jednom trenutku imale minus devet. Ukoliko Japan ne šokira Norvešku, rival na startu nokaut faze biće branilac titule, Rusija

71746 pregleda64 komentar(a)
Andrea Klikovac na današnjoj utakmici, Foto: Reuters
02.08.2021. 15:18h
13:56h

Završen je meč, Holandija je slavila 30:29.

Crna Gora će u četvrtfinalu najvjerovatnije igrati sa Rusijom, a ako bude igrala kao u posljednjih 10-ak minuta, kada je Bojana Popović iz igre izvukla indisponirane bekove Itanu Grbić i Mateu Pletikosić, imaće šta da traži.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa osam golova (četiri iz sedmeraca), Tatjana Brnović i Đurđina Jauković su dale po pet, Majda Mehmedović i Jelena Despotović po četiri, Dijana Mugoša dva, a Grbić jedan.

Sjajna je bila Marina Rajčić sa 13 odbrana, od kojih su preko polovina bili ziceri.

"Lavice" su imale čak 20 izgubljenih lopti, što je omogućilo Holandiji da u 46. minutu povede čak 25:16.

Tada je Popovićeva odlučila da Mehmedović prebaci na poziciju desnog beka, a da pored nje budu Jauković i Despotović i ta postava se pokazala kao najbolja.

Crna Gora je stalno topila prednost i imala čak i šansu da izjednači, ali ju je ispustila...

Izmjena: 14:15h
13:53h

Dijana Mugoša na 25 sekundi do kraja donosi minimalan zaostatak. Majonad na 10 sekundi do kraja uzima tajm-aut.

13:52h

Minut i po do kraja, Despotović je iznudila isključenje Van der Hejden. "Lavice" brzo idu u realizaciju, ali Jeleni je suđeno probijanje. TO je 20. izgubljena lopta i potpisan poraz.

13:50h

Gol Smits, brzo uzvraća Jauković - 28:30 na manje od tri minuta do kraja.

13:49h

"Lavice" su imale napad za minus jedan, ali su izgubile 19. loptu. Smets pogađa, ali Brnović uzvraća za 27:29. Još malo više od tri minuta do kraja.

13:47h

Crna Gora je na minus dva na pet i po minuta do kraja - gol Radičević iz kontre za 28:26.

13:44h

Dijana Mugoša iz kontre smanjuje na 26:23, ali Smets uzvraća. Jauković je uz gol iznudila i isključenje. Brnvić na praznu mrežu pogađa za 28:25.

13:42h

Serija Crne Gore se nastavlja, Jauković i Despotović smanjuju na 25:21, ali je prekida Van der Hejden. Radičević koristi sedmerac za 26:22.

13:36h

Ništa se ne mijenja - Grbić opet gubi loptu i otvara novu kontru za 25:16. Sa tri brza gola se prilazi na 25:19, pa sad Emanuel Majonad zove tajm-aut.

Izmjena: 14:01h
13:34h

Nova greška, nova kontra i prvi put plus osam za „lale” 24:16 u 45. minutu. Bojana Popović traži tajm-aut.

13:31h

Nova kontra Holandije, opet je sedam razlike - 22:15 (43. minut).

13:28h

Marina Rajčić brani deveti šut. Da nije nje, razlika bi vjerovatno bila dvocifrena. Ovako je "samo" minus šest (20:14).

13:22h

Nova kontra, 19:12 za Holandiju za novu seriju 8:2. Tatjana Brnović je prekida. Dion Hausher opet vraća plus sedam (20:13).

13:19h

Drugo poluvrijeme je počelo odbranom Marine Rajčić, stativom Itane Grbić i golom Anđele Malestajn.

13:04h

Meč sa Holandijom nema preveliku važnost, jer je gotovo isto da li će rival u četvrtfinalu biti Rusija ili Francuska.

Ali, ako tim Bojane Popović u nokaut fazi bude igrao kao u 1. poluvremenu protiv Holandije, neće imati nikakve šanse.

Previše je izgubljenih lopti, grešaka u odbrani, promašenih zicera, ishitrenih akcija...

13:02h

Holandija je imala kontru, autogol je dala Marina Rajčić. Danik Snelder je pogodila prečku, ali se lopta odbila od leđa naše golmanke u mrežu, a onda je Vetering pogodila za 17:12.

Anđela Malestajn je imala zicer za šest razlike na poluvremenu, ali je šutirala preko gola.