Fudbalski praznik u Vječnom gradu: Lacio nadigrao Romu, Murinjo izgubio prvi rimski derbi

Pet golova na "Olimpiku" - pobjeda "nebesko-plavih" 3:2

15188 pregleda3 komentar(a)
Milinković-Savić je otvorio goleadu, Foto: Reuters

Inter i Atalanta su juče u spektaklu remizirali, i to kao da je bila najbolja uvertira u vreli rimski derbi.

Na "Olimpiku" je prštalo na sve strane, na kraju se radovao Lacio - savladao je Romu (3:2) u prvom gradskom derbiju u sezoni, prvom trenerskom dvoboju Mauricija Sarija i Žozea Murinja u italijanskom fudbalu...

Bio je to fudbalski praznik - sa mnogo šansi, majstorija, ali i grešaka u kojem je Lacio jednostavno bio spretniji i srećniji.

U 19. minutu su "nebesko-plavi" vodili 2:0 - Sergej Milinković-Savić, pa Pedro Rodriges donijeli su veliku prednost domaćinu.

Pedro, do ljetos fudbaler Rome, postao je tek treći igrač u istoriji koji je u dresu i jedne i druge ekipe tresao mrežu u derbiju.

"Vučica" kod dva gola minusa nije odustala, već je do poluvremena poslije nekoliko šansi smanjila pogotkom Rodžera Ibanjesa.

Tada je bilo jasno da u drugih 45 minuta slijedi fudbalski pakao.

Kontranapad Lacija u u 63. minutu je usmjerio nastavak - Ćiro Imobile je pobjegao svima, sačekao Felipea Andersona na drugoj stativi i nesebično mu asistirao za 3:1.

Pobjednik je mogao da se nasluti, ali ni tada nije bio kraj.

Roma se u 69. vratila iz penala koji je iznudio Nikolo Zaniolo, a rutinski ga realizovao Žordan Veretu.

Posljednju pravu šansu Roma je imala nekoliko minuta nakon gola za 3:2 kada je Pepe Rejna zaustavio Zaniola.

Lacio je prekinuo niz od tri meča bez trijumfa, Roma je upisala drugi poraz u sezoni - baš kao i u Veroni, rezultat je bio 3:2.

Dio spektakla je bio i naš reprezentativac Adam Marušić, koji je za Lacio odigrao 90 minuta.